« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıdvan Dilmen'i terleten Galatasaray sorusu

Rıdvan Dilmen, "Ne olacak bu Galatasaray'ın hali?" sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV Spor'daki Adil Oyun programında bu hafta teknik direktör Ersun Yanal'ı konuk etti. Malepe Üniversitesi'nde gerçekleşen program çekiminde bir öğrenci Dilmen'e, "Bu Galatasaray'ın hali ne olacak?" diye sordu.

Bu ilginç soruya önce, "Bula bula bu soruyu mu buldun!" diye esprili bir karşılık veren Dilmen, daha sonra şunları söyledi:


"Galatasaray gibi kulüpler bu tür olayları atlatabilecek büyüklüktedir. Geçmişte Galatasaray 14 yıl şampiyon olamadı, hiçbir şey kaybetmedi büyüklüğünden.

Önceden bu krizleri Fenerbahçe ve Beşiktaş da yaşardı. Fenerbahçe son 10-15 yıldır bir istikrar yakaladı. Ya birinci oluyor ya da ikinci.

Galatasaray ise çok enteresan; ya şampiyon oluyor ya da kopuyor. Mesela Gerets döneminde ilk sezon 83 puanla şampiyon oldu, ikinci yıl 56 puanda kaldı. Benzer tablo bu yıl da var.

Ben Fenerbahçe'de iken çok önemli bir oyuncuydum ama bir tane şampiyonluk yaşayabildim sakatlığımdan dolayı. Bunu yalandan söylemiyorum; bizler için efsane diyorlar ama asıl efsaneler kulüplerdir. Galatasaray gibi kulüplere hiçbir şey olmaz."

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz