« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıdvan Dilmen Spor Salonu

Milli Takım ve Fenerbahçe'nin eski yıldız futbolcularından Rıdvan Dilmen'in ismi, memleketi Nazilli'de spor salonuna verildi.

Şevket ALTINAYAR / NAZİLLİ (DHA)
SON GÜNCELLEME

Nazilli Belediyesi tarafından Sümer Park içinde yaptırılan spor salonu dün düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılışa onur konuğu olan katılan Dilmen'i bu mutlu gününde yıllarca yeşil-sahalarda omuz omuza top koşturduğu arkadaşları yalnız bırakmadı. Tanju Çolak, Oğuz Çetin, Gökhan Keskin, Recep Çetin, Zeki Önatlı, Nurettin Yıldız, Mustafa Eskisoy ve Semih Yuvakuran gibi yıldızların yanı sıra sunucu Acun Ilıcılı ile Memati karakteri ile tanınan oyuncu Gürkan Uygun da törende hazır bulundu.

İsminin bir spor tesisine verilmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Rıdvan Dilmen, "Bana bu büyük jesti yapan Nazilli Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Doğup büyüdüğüm ve futbol hayatımın başladığı yer olan Nazilli'de adımın yaşayacak olması beni onurlandırdı" dedi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ise bugüne dek ilçeye ve ilçenin futboldaki temsilcisi Nazilli Belediyespor'a desteğini esirgemeyen Rıdvan Dilmen'in isminin spor salonunda yaşamasının kendilerini de mutlu edeceğini söyledi.

Spor salonunun açılışından sonra Nazilli Belediyespor'un sezon açılış törenine katılan eski yıldız futbolcular, Nazilli Karması ile bir gösteri maçı oynadı. Karşılaşmayı Yıldızlar Karması, Tanju Çolak'ın golüyle 1-0 kazandı. Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği gösteri maçından sonra törene katılan yıldız isimlere birer plaket ve çeşitli armağanlar verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler