« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıdvan Dilmen: Markovic bildiğin yavru Rıdvan!

Fenerbahçe'de uzun yıllar futbol oynayan yorumcu Rıdvan Dilmen, sarı lacivertli takımın yeni transferi Lazar Markovic için 'Yavru Rıdvan' benzetmesi yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin Bursaspor'u 2-1 yendiği karşılaşmayı NTV Spor'a değerlendiren Rıdvan Dilmen, sarı lacivertlilerin ilk 30 dakikada rakibine müthiş bir pres uyguladığını belirtirken, Diego'nun sakatlığının takım için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Dimen, şu değerlendirmeyi yaptı:

- Fenerbahçe ilk 30 dakika müthiş pres yaptı ve rakibi oynatmadı. 30'dan sonra Bursaspor gelmeye başladı. İkinci yarıda da Bursaspor'un atakları yedikleri gole kadar sürdü.

- Diego'nun sakatlığının takımda sistemin oturmasında faydası oldu. Sow'un satılması da sistem bakımından isabetli oldu. Allah kimseye sakatlık vermesin ama Diego'nun sakatlığı Pereira'ya yaradı.

Rıdvan Dilmen: Markovic bildiğin yavru Rıdvan
- Markovic hazır olmamasına rağmen bildiğin yavru Rıdvan... Açıktan gidecek, çalımlarla girecek ve asist yapacak vs...

Rıdvan Dilmen: Markovic bildiğin yavru Rıdvan FENERBAHÇE, YILDIZLARIYLA VURDU GELECEK

"ÇILGIN HÜCUM ANLAYIŞININ GİTMEYECEĞİNİ ANLADI"
- Pereira, sezon öncesi hazırlık maçlarındaki çılgın hücum anlayışının gitmeyeceğini anladı. Fenerbahçe hızlı oynuyor. Bunun için takımın fiziği çok iyi olmalı ve kadron geniş olmalı. Shakhtar maçından ders alınmamıştı. Pereira yavaş yavaş ligi ve takımı tanımaya başladı ve yavaş yavaş değişikliğe gitmeye başladı. Kasımpaşa maçında 4-3-3'ü denedi. Molde maçında ise 4-3-3'e uygun kanat oyuncularıyla oynadı ve Fernandao'yu kenarda oturttu.

- Molde maçının ilk yarısında Fenerbahçe iyi oynadı. İkinci yarıda ise sezon başındaki anlayışına dönünce orta sahayı ele geçiren Molde'nin golleri ve galibiyeti geldi. Pereira, demoralize ve yorgun olmasına rağmen Bursaspor maçında da Meireles-Mehmet Topal-Ozan Tufan üçlüsüyle 4-3-3'te ısrar etti. Pereira ülkeye, takıma adapte olmaya başladı.

Rıdvan Dilmen: Markovic bildiğin yavru Rıdvan
"PEREIRA HER MAÇTA BİR HATA YAPIYOR AMA DERSİNİ ALIYOR"
- Pereira her maçta bir hata yapıyor ve bir sonraki maçta o hatasını yapmıyor. Molde maçından alınan dersle orta sahadan adam çıkararak değil, hücumdan oyuncu çıkararak risk aldı.

- Fenerbahçe iyi oynamıyor ama çok konsantre oynuyor. Fenerbahçe'de takımı iten taraftar döndü. Yorulan takımı Bursaspor karşısında ayakta tutan seyirci oldu. Geçen sezon bu motivasyon ve coşku yoktu.

- İsmail Kartal'a ve Pereira'ya genç oyuncu Uygar Mert'e şans verdikleri için teşekkür ediyorum.

Rıdvan Dilmen: Markovic bildiğin yavru Rıdvan
"PEREIRA ONLARI OYNATIRSA, BEŞİKTAŞ 5 ATAR"
- Daha önce özellikle Sow'un da gitmesiyle "ben kesin bu takımda oynarım" gözüyle bakan Fernando ve van Persie artık Beşiktaş derbisinde formayı garanti göremiyor. Haftaya derbide ikisinden biri oynamayacak ve oynamamalı. Fenerbahçe derbide van Persie, Fernandao, Nani, Markovic ile oynasın, abartmıyorum Beşiktaş 5 atar. Pereira artık o yanlıştan döndü. Fit durumda Fernandao ile neden başladı da geçen hafta gol atan van Persie ile neden başlamadı deme hakkımız yok.

Rıdvan Dilmen: Markovic bildiğin yavru Rıdvan PEREIRA-VAN PERSIE GERİLİMİ!

- Fernandao'nun kanat oynama ihtimali sıfır. van Persie 10 üzerinden 3 ile kanat oynar. Sow, alışık olduğu için 5 ile oynuyordu. 4-3-3'ü kanat oyuncularıyla oynamak şart. Bunu Kasımpaşa maçından sonra da söylemiştik. Pereira da Bursaspor maçında bunun farkında olduğunu gösterdi. Nani ve Markovic bugün olduğu gibi kanatlarda olmalı.

Rıdvan Dilmen: Markovic bildiğin yavru Rıdvan
"NANI, KADIKÖYLÜ GİBİ HIRSLI"
Nani, Kadıköylü gibi hırslı. Gamsız bir tip değil. Mesela Markovic, Nani gibi isyankar değil. Nani biraz da liderliğe soyunmuş durumda. Sorumluluk alıyor. Nani ve Markovic gibi deparlı oyuncuların sürekliliği olmayabilir. Şener artık ekonomik oynuyor. Beşiktaş dönüşünde muhakkak Gökhan Gönül'e forma verilmeli. Caner de Hasan Ali'ye bakıp kendini düzeltmesi gerektiğini düşünecektir. Beşiktaş maçında bence Hasan Ali oynayacaktır diye tahmin ediyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz