GeriFutbol Rıdvan Dilmen isyan etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rıdvan Dilmen isyan etti

Rıdvan Dilmen isyan etti
refid:21585904 ilişkili resim dosyası

Rıdvan Dilmen, NTV Spor'daki %100 Futbol programında, Kasımpaşa - Fenerbahçe maçını yorumladı.

RIDVAN DİLMEN'İN MAÇ SONU YORUMU

Bu maç sabaha kadar da sürse Fenerbahçe yenemezdi, en iyi ihtimal 1 puan alırdı. Kasımpaşa galibiyete daha yakındı. Çok dikkatli bir takımdı. Kasımpaşa'nın çok tecrübeli bir kalecisi var. Genç bir kaleci olsa böyle olmazdı, tecrübesizliğine yenilirdi.Adem Büyük şahane bir santrafor. Kasımpaşa'da kimi beğenmedin dersen haksızlık olur. Vasat oynayan yoktu. Fenerbahçe'de ise tam tersiydi. Fenerbahçe'de iyi oynayan yoktu, hepsi vasattı. Kasımpaşa'nın iyi ve zengin bir yönetimleri var. Lige renk katacak takımlardan biri bence Kasımpaşa olacak. Dengeli oynadılar, çabuk çıktılar.

Fenerbahçe Trabzon maçında iyi oynadı mı? Hayır. Burada bir hata var Marsilya'dan sonra Trabzon'da da aynı kadroyla çıkıyorsun. Çıkan oyuncular ciddi yatırımlar yapılanlar. Girenler ise Caner, Kuyt, Krasic. Sisteminiz aynı. İkinci yarı Aykut Hoca ne yaptı? İşler kötü gittiği zaman takımın yapısında değişiklik yapmak gerekir. Oyuna hakim değilsiniz, gol pozisyonunuz yok. Yobo çok kötüydü, kuvvetsiz hali de hiç çekilmiyor.

AYKUT HOCA TAKIMI KÖTÜ YÖNETİYOR

Ben açıkçası çok merak ediyorum. Maç başlamadan önce sahada 11 kişi toplanıp konuşuyor ya bir gün aralarına girip bakıcam ne konuşuyorlar diye. Sanki "Arkadaşlar öyle koşmayalım ki, öyle vurdumduymaz oynayalım ki diyorlar". Ne yetenek var, ne fizik var ne de arzu var Fenerbahçe'de. Ayrıca Aykut Hoca da kötü yönetiyor takımı.

Fenerbahçe takımı deplasmanda vücudu da kalbi de prangalı gibi. Oyuncu karakteri de önemli. Beşiktaş'a bakınca oyun anlamında daha karakterli oyuncular var.

ALEX YİNE KRİZ YARATIYOR

Gidişat öyle ki oyuncular bu işten yırttı. Alex büyük oyuncu. Alex yine bir tweet attı 3 kulüple görüşüyorum diye. Eee ne yapayım yani? Kaos bitmek üzereyken çakıyorsun bir daha. Bunu tweet arkadaşlarının bilmesi mi lazım? Teknik direktör güvensiz. Aynı takımla çıkayım diyor. Çıkmayacaksın hoca farklılıkları deneyeceksin.

AYKUT KOCAMAN İSTİFA EDECEK Mİ?

Aykut Hoca istifa eder mi? diye soru sorarsanız. Aykut Hoca bizim gibi değil yutkunan bir insandır. Ama belki Mönchengladbach maçına kadar buradayım sonrasını bilemem de diyebilir. Ki umarım böyle bir şey söylemez.

RIDVAN DİLMEN'İN İLK YARI YORUMU

Gerçekten benim gördüğüm en yavaş maçlardan bir tanesi. Uyku problemi olan bir adam açsın maçı mışıl mışıl uyusun. Futbolda bilim önemli ama bu maçta 3000 metre koşsan ne olur? Kilometreleri çıkaralım hayatımızdan. 120 saniye rakip yarı alanda oynamıyorsun. Maçın ilk yarısındaki ağırlık Kasımpaşa’dan yana. Orta sahada daha kalabalıklar. Fenerbahçe’nin bir tane pozisyonu var. Ne kenardan hücum var, ne göbekten 2’ye 1 var. Sanki saha 250 metre, bir oyuncu önümüzde diğeri taa nerede. Büyük boşluklar var. Biraz da oynamanız gerekiyor. Ben şimdi oynasam maçı bitiremem ama “Bu adam bir ara futbol oynamış” derler. Kasımpaşa’ya fazlasıyla saygı duyuyorum. Fenerbahçe de duyacak. İzleyiciler büyük ihtimalle “Şu maç bitsin” diyordur. İkinci yarı ne değişecek merak ediyorum. Sow’a bakıyoruz. Kornerin ortaya bir top geliyor, koşuyor.. Diyelim ki aldı, ne yapacak ışınlanacak mı? Bu maçın ilk yarısının analizini yapmak izleyicilere saygısızlık olur. Herkesin çok mutsuz olduğunu düşünüyorum. Kasımpaşa ile Fenerbahçe arasında fark yok. Ama illa zorlarsan beyazlar (Kasımpaşa) daha iyi dersin. Orta bayraklara kale kurmuşlar, oraya gol atmaya çalışıyorlar! Ama bunlara puan vermiyorlar. Ben izleyicilere maçla ilgili ne diyebilirim. Al gülüm – ver gülüm gibi öylesine oynuyorlar. Üzücü bir ilk yarı izledik.
 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle