« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıdvan Dilmen: Atiba'nın yaptığı işgüzarlık

Gördüğü kırmızı kartla Beşiktaş - Konyaspor maçına damga vuran Atiba'ya bir eleştiri de Rıdvan Dilmen'den geldi. Usta yorumcu, "Atiba'nın yaptığı işgüzarlık. Beşiktaş yönetimine önerim Atiba'yı tatil için ülkesine erken göndermesinler. Derbiyi tribünde izlesin" dedi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

NTVSpor'da Yüzde Yüz Futbol programında Beşiktaş'ın 2-1 kazandığı Torku Konyaspor maçını yorumlayan Rıdvan Dilmen, Atiba'nın kırmızı kart gördüğü pozisyon hakkında da görüşlerini paylaştı. Hakem Halis Özkahya ile penaltı atışı öncesinde 'çizgiye basma' tartışması yaşayan ve 2. sarı karttan kırmızı kart gören Atiba'nın hareketi için 'işgüzarlık' diyen Dilmen, Beşiktaş yönetimine de ilginç bir öneri getirerek deneyimli oyuncunun tatile erken gönderilmemesi gerektiğini ve Galatasaray maçını tribünde takip etmesi gerektiğini belirtti.

İşte Rıdvan Dilmen'in açıklamalarından satır başları;

"Halis Özkahya devreye girdi. Çünkü o pozisyon penaltı falan değil. Bu pozisyonun benim için Diego'nun pozisyonundan farkı yok. Başka yorum yapan arkadaşlarımıza saygı duyarım ama bence bu pozisyonun da penaltıyla
ilgisi yok. Zaten hakem direk vermedi, bir iki saniye gitti geldi.

Ama pozisyon dışında Atiba'nın yaptığı işgüzarlığı ayırmak gerek. Hakem bir kaç kez uyarıyor. Ama Atiba dalga geçer gibi hareket ediyor ve hakem de ikinci sarı karttan kırmızı kartı gösteriyor.

Benim Beşiktaş yönetimine bir uyarım var. Atiba'yı bir yere göndermesinler. Derbi maçında tribünde olsun ve maçı izlesin. Önerim bu, bütün yabancı oyuncular için; kart cezalı olanlar cezalarını burada bitirsinler. Evlerine gönderilmesinler."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler