Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ricky Martin'le şarkı söyledi

  Hürriyet Haber
  10 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 10 Mart 1999 - 00:01

  Ünlü yıldız Ricky Martin'in yeni albümündeki ‘‘Come To Me’’ isimli şarkıyı kaydetmek için Ocak ayında Miami'ye giden Erener, Ricky Martin ile çok iyi anlaştıklarını belirtti.

  Nisan ayının başında kendi adını taşıyan dördüncü albümünü piyasasa sürecek olan Sertab Erener, yeni albümünün dışında iki sürpriz projeyle dünya kapılarını aralamaya hazırlanıyor. Türkiye'nin en iyi kadın vokallerinden biri olarak kabul edilen Sertab Erener, geçtiğimiz günlerde Ricky Martin ile bir düet yaptı. Erener ayrıca Sony Müzik tarafından bu yılın ortalarında piyasaya sürülecek olan ‘‘Music Of The Century’’ adlı albümde, pek çok dünya starıyla birlikte yer alacağını söyledi. Erener'in son bombası ise Sony Müzik'le Avrupa pazarı için bir albüm anlaşması yapması. Sertab Erener, bu projelerini ilk kez Hürriyet'e açıkladı...

  YENİ ALBÜM:

  Ben her yaptığım yeni albümde olduğu bu albümde aynı şeyleri hissediyorum. Biraz daha tecrübe kazandığım biraz daha olgunlaştığım, biraz daha kendimi bulduğum bir albüm oluyor. Bu albüm için aldığım kararlar konusunda içim rahat. Şarkıcılığımın daha çok konuşulacağı bir albüm olmasını istiyorduk. Bilinen Sertab yorumunun bir lokmacık daha ötesinde.

  HEDEFLER:

  Prodüktörüm Demir Demirkan'la bundan önceki albümde olduğu gibi bu çalışmada da demolarımızı alıp Arif Mardin'e gittik. O tamamen yurtdışı gözüyle bu işe yaklaştığı için bize önemli doneler verdi. Parçalar hakkındaki yorum, öneri ve fikirlerine kulak verdik. Kayıtlarda özellikle bunu yurtdışındaki prodüktörler dinleyecek diye olabildiğinde o batı normlarındaki yerleri kullanıp ve onları zaman zamnan bizdekilerle miks etmeye çalıştım.

  RICKY İLE DÜET:

  Benim Sony Müzik'le olan sözleşmem global bir pazarı kapsıyor, sadece Türkiye'yi değil. Onlar bütün sanatçılarıyla her tür ortak projeyi açıklar. Teklif onlardan geldi. Ricky Martin'in albümlerinin en çok sattığı pazarlar içinde Türkiye beşinci sırada. Bunu çok önemsiyorlar. Ricky'nin çıkacak olan yeni albümünde bir duet parça koyalım demişler. Amerika'da Jewel, Avrupa'da Noa, Doğu Avrupa ve Asya dedikleri bu pazarda Sertab, Japonya'da da Koko Lini diye bir şarkıcı seçmişler. Ocak ayın ortasında Miami'ye gittim ve bu parçaya Ricky Martin ile kaydettik. ‘‘Come To Me’’ adını taşıyan bu şarkı bir Desmond Child bestesi. İngilizce söylediğimiz bu parçayı Ricky Martin'in yeni çıkacak albümüde yer alacak. Şarkı daha sonra benim albümüme de ilave edilecek.

  MARTİN İLE DOSTLUK:

  Tanıştık, şarkının kaydını yaptık. O dönemde o da çok heyecanlydı, çünkü Grammy'yi aday olduğunu henüz öğrenmişti ve sürekli onun da provalarını yapıyordu. Çok sempatik, sevimli bir arkadaşımız Ricky Martin. İşine bağlı ve inanılmaz bir ekibi var. Onların profesyonel çalışmasından çok etkilendim. Desmond Child zaten önemli bir adam, pop rock piyasasında ilah durumunda filan. Dünya çapında prodüktörlerin nasıl çalıştıklarını görmek ve öyle bir tecrübeyi yaşamak önemliydi benim.

  İKİNCİ PROJE:

  Üçüncü proje kesinleşti. Sony Müzik, ‘‘Music Of The Century’’ bu yılın ortasında çıkıcak bir albüm hazırlıyor. Bu teklif de Peter Asher'den geldi. Sony Müzik ‘‘Lal’’ın bu albümde yer almasını istemiş. Asher benim yurtdışı projemi yöneten yönlendiren prodüktör. Sanıyorum bu da onun Sertab Erener ile ilgili projesinin küçük parçaları. Bir altyapı oluşturma projesi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı