Gündem Haberleri

  Rice, Gana ziyaretini iptal etti

  (a.a.)
  16.07.2007 - 19:45 | Son Güncelleme:

  ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Irak'li ilgili çabalarına yoğunlaşmak amacıyla Gana'ya yapacağı ziyareti iptal etti.

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack, Rice'ın bu sabah Afrika Birliği'ne başkanlık eden Gana Devlet Başkanı John Kufuor'a telefon ederek, Perşembe günü Gana'nın başkenti Accra'da yapılacak ABD ile Sahra-Altı Afrika ülkeleri arasında ticari ve ekonomik işbirliği forumu (Agoa) toplantısına katılamayacağını ilettiğini belirtti.
  Sözcü, Dışişleri Bakanı Rice'ın bu toplantıya video-konferans yöntemiyle katılmayı deneyeceğini, ancak Ortadoğu, büyük Ortadoğu ve Irak konusunda önemli görüşmelerin yapılacağı bir sırada burada kalmanın önemli olduğunu düşündüğünü kaydetti.

  Sözcü McCormack, Rice'ın öngörüldüğü üzere Washington'dan yarın akşam değil, Çarşamba akşamı ayrılacağını ve Portekiz'e gideceğini söyledi.

  ABD Dışişleri Bakanı, bu yıl sonuna kadar AB dönem başkanlığını yürütecek Portekiz'e, ikili müzakereler ve Ortadoğu Dörtlüsü (ABD, AB, Rusya, BM) toplantısına katılmak üzere gidecek.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı