« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ricciardo STR'de kalacağına inanıyor

Daniel Ricciardo, gelecek yıl Toro Rosso'da ikinci sezonunu geçireceğine inanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Avustralyalı pilotun Melbourne'deki 9'ncu olarak sezonun en iyi sonucu kaydetmişti. Ricciardo bu yıl sadece iki puan alabilmesine rağmen, sıralama performansı, takım arkadaşı Jean-Eric Vergne ile karşılaştırıldığında iyi bir izlenim bıraktı.

Mark Webber'in sözleşmesini bir yıl daha uzatmasıyla birlikte gelecek yıl Red Bull'a yükselme ihtimali ortadan kalkan Ricciardo, Toro Rosso'daki koltuğunu her zaman iki yıllık bir plan olarak gördüğünü belirtti.

Red Bull'a geçme umutlarıyla ilgili soruya Ricciardo, podyuma çıkmadan ve olağanüstü yarışlar çıkarmadan gelecek yıl için böyle bir şeyi hiç düşünmediği cevabını verdi.

Ricciardo, "Bunu düşünmesi güzel, fakat hayal kırıklığı içinde olmadım, çünkü böyle bir beklentim yoktu. Hala öğrenecek çok şeyimiz var" dedi.

Ricciardo, "Burada gerçekten mutluyum. Gelecek yıl için henüz resmi olarak burada bulanacağım açıklanmadı ancak kendimi geliştirmek için bir yıl daha burada olmaktan mutlu olacağım" diye konuştu.

Sezon sonuna kadar Red Bull'dan bu konuda bir açıklama beklemediğini söyleyen Ricciardo, "Red Bull'un kardeş ekibinde başladığımdan bu yana sürücüler konusunda kararlar hep geç tarihlerde veriliyor. Benim aldığım en erken haber Kasım ayıydı" dedi.

Ricciardo ayrıca, "Ondan önce bir karar verilirse benim için sürpriz olur. Ancak alınacak iyi sonuçlar bu süreci biraz daha öne çekebilir, fakat bunun yine de oldukça geç bir tarihte olacağını düşünüyorum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler