« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ricardinho'dan 3 yıllı imza

Ricardinho, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nin basın odasında gerçekleştirilen ve kulüp ikinci başkanı Murat Aksu ile yönetim kurulu üyesi Erhan Kamışlı'nın da hazır bulunduğu törende, kendisini 3 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş'ın bu sezon yine bomba transferlerinden birini daha gerçekleştirdiğini söyleyen Murat Aksu,  “Ricardinho, Brezilya Milli Takımı'nda en çok forma giyen futbolculardan biri. Kendisi, buradaki karşılama nedeniyle çok etkilendi. (Yaşamım boyunca 12 kupa kazandım. Beşiktaş'ta bunu 15'e çıkarmak istiyorum) dedi” diye konuştu.

Aksu, siyah-beyazlı taraftarlara da seslenerek, “Bundan sonra taraftarlarımıza görev düşüyor. Bu yıl 15 bin kombine sattık, bu rakamı 20 bine çıkarmak istiyoruz. Bütün Beşiktaş taraftarlarının takımına sahip çıkmasını ve kombine satışlarını 20 bine çakırmasını istiyoruz. İnşallah Allah bizi mahçup etmez, hedeflerimize ulaşırız” dedi.

Aksu, Ricardinho ile 2 artı 1 yıllığına sözleşme imzalandığını, bonservis bedeli olarak 1 milyon 700 bin dolar ödeyeceklerini, futbolcuya da yıllık 1 milyon 750 bin Avro ödeyeceklerini kaydetti. Yeni bir transfer yapıp yapmayacakları sorusu üzerine Aksu, 30 Ağustos'a dek süreleri bulunduğunu sözlerine ekledi.

RICARDINHO: “MUTLUYUM”

Ricardinho ise hedefleri olan büyük bir kulübe geldiğini belirterek, ”Burada olmaktan çok mutluyum” dedi.
Taraftarların dün kendisini çok iyi bir biçimde karşıladıklarını ifade eden Ricardinho, “Dün, çok iyi bir karşılama oldu. Bugün de yönetimle görüştüm. Bu sevgi gösterilerine, sahada en iyi performansı göstererek karşılık vermek ve kupa sayımı 15'e çıkarmak istiyorum” diye konuştu.

Fenerbahçeli Alex'in Brezilya Milli Takımı'na alınmayışı ve kendisinin çağrılmasıyla ilgili bir soruya Brezilyalı futbolcu, “Alex, çok büyük bir futbolcu ve iyi bir arkadaşım. Dünya Kupası'nda oynayacak kalitesi vardı. Böyle bir kıyaslama yapılmamalı” diye yanıt verdi.
Başka öneriler olmasına karşın neden Beşiktaş'ı seçtiği sorusuna ise Brezilyalı futbolcu, “Beşiktaş büyük bir kulüp. Buraya gelince daha iyi anladım. UEFA'da oynayacağız ve hedefleri olan bir kulübe geldim” diyelerek yanıtladı.

17 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

Brezilyalı futbolcu, siyah-beyazlı takımda 17 numaralı formayı giyecek.17 numaralı formasıyla imza töreni sonrası basın mensuplarına poz veren Ricardinho, daha sonra spor malzemelerini giyip antrenman sahasına çıktı ve yine basın mensuplarına bu kez topla poz verdi.

Ayrıca tesislerin dışındaki az sayıda taraftar da Ricardinho lehine tezahürat yaptı. Brezilyalı futbolcu, bunun üzerine taraftarların yanına dek giderek ellerini sıktı.

Bu arada imza törenine basın mensupları da büyük ilgi gösterdi. Tören bazı kanallardan canlı yayınlanırken, 50'ya yakın basın mensubu imza törenini izledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz