« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ricardinho tamam

3 yıllık sözleşmeye yapılan Brezilyalı Ricardinho, en geç pazartesi günü İstanbul’da olacak. Corinthians’la arada ufak pürüz kaldığını belirten başkan Demirören, "Futbolcuya imza attırdık. Konya maçında taraftarımız Ricardinho’yu izleyecek" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
VE Ricardinho, Beşiktaş’ta... Siyah beyazlıların gündemini meşgul eden, gelip-gelmeyeceği merak konusu olan Corinthianslı orta saha oyuncusu, 3 yıllık sözleşmeye imza attı. Brezilyalı Ricardinho’nun, bu transfer karşılığında yıllık 2 milyon 300 bin dolar alacağı belirtildi.

Süper solakın en geç pazartesi günü İstanbul’a geleceğini kaydeden başkan Yıldırım Demirören, futbolcuyla sözleşmeyi imzaladıklarını sadece kulübü Corinthians’ın bonservis konusunda ufak pürüzlerin kaldığını söyledi. Bu konuyu da kısa bir süre içinde çözeceklerine inandıklarını belirten Demirören, "Taraftarlarımız, İnönü Stadı’nda oynayacağımız Konyaspor maçında yeni transferimiz Ricardinho’yu izleyecek" dedi.

Ailton 200 bin YTL

Sezon başında kadroya kattığı 7 yeni oyuncuyla yenilenen Beşiktaş’ta Ricardinho’nun da alınması en çok teknik direktör Jean Tigana’yı sevindirdi. Israrla sol kanada adam isteyen ve bu isteği de Brezilyalı futbolcunun transferiyle yerine getirilen Tigana, Demirören’e teşekkür ederek "Brezilya Milli Takımı’nın sigortası Ricardinho’nun alınmasına çok sevindim. Bu oyuncu ile sol kanattaki sorunu giderip, takım içinde rekabet ortamını daha da yükselteceğiz. Beşiktaş taraftarı, rekabeti yüksek bir takım izleyecek" diye konuştu.

Öte yandan Demirören’in, Türk vatandaşlığına geçen Marcio (Mert) Nobre’den boşalan yabancı kontenjanını da bir oyuncu alarak dolduracağı öğrenildi. Bu arada Beşiktaş, karın ağrısı Ailton’un zazarına da olsa elden çıkararak Ricardinho için yabancı kontenjanını açtı. Siyah beyazlıların, 3.5 milyon Euro’ya transfer edilen ve senelik 1.5 milyon Euro verilen Ailton’u, kendi menajerinin sahibi olduğu menajerlik şirketine 200 bin YTL’ye satacak.

Gözler Boumsong’da

RİCARDİNHO’yu alan Beşiktaş, Newcatle United’da Emre Belözoğlu’nun takım arkadaşı Jean Boumsong için temaslara başladı. Ancak Kartal’ı, 5 milyon poundluk bedel yanı sıra Fransız oyuncunun Türkiye hakkındaki düşünceleri sıkıntıya soktu. Boumsong’un Tigana’yı arayarak, "Eğer Türkiye Ligi’nde oynarsam, milli takım forması benim için hayal olabilir" dediği belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz