Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ricardinho İstanbul'a geldi

A.A.
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın yeni transferi 'Ricardinho' lakaplı Ricardo Luiz Pozzi Rodrigues, İstanbul'a geldi. 30 yaşındaki Brezilyalı futbolcu, Atatürk Havalimanı'nda yüzlerce siyah-beyazlı taraftar tarafından karşılandı.

Havalimanını adeta karnaval yerine çeviren siyah-beyazlı taraftarlar, Ricardinho'nun gelişinden saatler önce toplandıkları dış hatlar geliş terminali önünde tezahüratlar yapıp marşlar söylerken, Brezilyalı futbolcuya da yine tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulundu.

Çıkışta çevresini saran ve tezahüratlarda bulunan siyah-beyazlı taraftarlar içinde ezilme tehlikesi yaşayan Brezilyalı oyuncuyu, güvenlik güçleri zorlukla havalimanından çıkartabildi.

Brezilyalı futbolcu, güvenlik çemberinde zorlukla kendisini otele götürecek araca binebilirken, bazı taraftarların bu sırada aracın üstüne çıktıkları ve buradan tezahürat yaptıkları gözlendi.

Taraftarların çevresini sarması nedeniyle de araç uzun süre havalimanından ayrılamadı. Siyah-beyazlı taraftarlar, bir süre araçla birlikte ilerleyerek tezahüratlarını sürdürdüler ve bir süre sonra güvenlik güçlerinin yardımıyla araç havalimanından ayrılabildi.

Bu arada havalimanında polisler ve havalimanı özel güvenlik elemanlarının yanısıra, Beşiktaş Kulübü'nün de özel güvenlik elemanları önlemler aldı.

Eşi Juliana ile birlikte İstanbul'a gelen Ricardino'yu adeta bir medya ordusu karşıladı. Yaklaşık 50 kadar basın mensubu, Ricardinho'nun gelişini görüntüleyip haber yaparken, siyah-beyazlıların resmi televizyonu BJK TV de havalimanından canlı yayın yaptı. Havalimanı içinde yolcu bekleyenler ile basın mensupları arasında ise zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Yarın sabah sağlık kontrolünden geçecek olan Ricardinho, öğleden sonra da resmi sözleşmeye imza atacak.

RICARDINHO: "BÜYÜK BİR KULÜBE GELDİM"

Ricardinho, havalimanında yaptığı açıklamada, Beşiktaş'a transfer olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını belirterek, "Çok büyük bir kulübe geldiğim için mutluyum. Burada önemli işler başaracağız" dedi.

Havalimanına iner inmez Beşiktaş forması giyen ve boynuna Beşiktaş atkısı takan Ricardinho, İstanbul'a gelmeden önce 10 gündür internet üzerinde bilgi topladığını ve takımdaki Brezilyalı oyunculardan özellikle Kleberson ile sık sık görüştüğünü anlatarak, şunları söyledi:

"Ben taraftarın ilgisini biliyorum. Çok büyük taraftarımız var. Onlara cevabımı sahada en iyi biçimde vereceğim. İstanbul'a ilk kez geliyorum. Takımdaki Brezilyalı arkadaşlarımla, özellikle de Kleberson ile sık sık konuştum. İstanbul ve kulübüm hakkında bilgi sahibiyim. Her geçen gün de alışmam kolay olacak. Burada çok mutlu olacağıma inanıyorum. İlk dakikadan itibaren gösterilen bu ilgiye ise sahada en iyi biçimde mücadele ederek yanıt vereceğim.”
Teknik direktör Jean Tigana'nın futbolculuğunu iyi bildiğini ve Fransa'da futbol oynadığı için Fransızca'sının az da olsa bulunduğunu kaydeden Brezilyalı yıldız futbolcu, takım olarak birlik olup, beklentilere bu sezon karşılık vereceklerini bildirdi.

"KARİYERİMİ AVRUPA'DA SÜRDÜRMEK İSTEDİM"

Beşiktaş'a gelme nedeni olarak kariyerini Avrupa'da sürdürme isteğini gösteren Ricardinho, “Kariyerimi büyük bir kulüpte ve Avrupa'da sürdürmek istiyordum. Büyük taraftarı olan bir kulüpte oynamak istiyordum. Bunun için buradayım” dedi.

Ayrıca, Fenerbahçeli futbolculardan Alex ile küçüklüğünden beri tanıştığını anlatan Ricardinho, Luciano ile Corinthias'da, Lugano ile ise Sao Paolo'da birlikte oynadıklarını vurguladı.

Beşiktaş'ın ligdeki ilk 2 maçını izlediğini, ancak dünkü maçın sonucunu bilmediğini ifade eden Ricardinho, en büyük amaçlarının önce ligde ardından da UEFA Kupası'nda başarılı olabilmek olduğunu dile getirirken, kendi futbol stiliyle ilgili olarak da, "Ben orta alan oyuncusuyum ve çok ileri çıkmam. Daha çok ilerdeki arkadaşlarımı pozisyona sokmaya çalışırım" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz