« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ribery'den daha iyisini getireceğim

G.Saray'ın devre arasında aldığı Fransız futbolcuyu sezon başında siyah beyazlı kulübe öneren Sinan Engin, "Beşiktaşlılar merak etmesin. Ribery'den daha iyisini buldum. Türkiye'ye geldiği zaman Avrupa ayağa kalkacak" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Transfer Komitesi Oyuncu Tarama Ekibi'nde yer alan ve G.Saray'da forma giyen Ribery'i sezon başında siyah beyazlı kulübe öneren Sinan Engin, "Beşiktaşlılar merak etmesinler. Ribery'den daha iyisini buldum. Türkiye'ye geldiği zaman Avrupa ayağa kalkacak" dedi. Siyah beyazlı camia, Ribery'nin G.Saray'a kaptırılmasının üzüntüsünü yaşarken, 3 ay bir çok ülkeyi gezdiğini ve futbolcuları yakın takibe aldığını dile getiren Engin, Beşiktaş'ın gurur duyacağı lider vasıflı bir oyuncuyla dirsek temasında olduğunu söyledi.

Kontenjan doluydu

Avrupa ve Brezilya liglerini mercek altına aldığına değinen Engin, "Ribery'i iki yıldır takip ediyordum. Sezon başında teknik direktörümüz Vicente Del Bosque'ye ilettik, John Carew ve Juanfran'ı aldığımız için yabancı oyuncu kadromuz doluydu. O yüzden bu transferi gerçekleştiremedik, çok üzüldüm. Fransa'da bir lig maçını izlerken karşılaştığım Galatasaraylı yöneticiler bana Ribery konusunda fikrimi sordu. Ben de Avrupa'da gözü kapalı alınacak süper bir oyuncu olduğunu söyledim" diye konuştu.

Hayran kalacaklar

G.Saraylı yöneticilere Ribery'nin herşeyine kefil olduğunu söylediğini ifade eden Engin, "G.Saray bu oyuncunun işini iki gün içinde bitirdi. Transfer çalışmalarım sırasında Beşiktaş'ın aradığı tipte yeni süper bir oyuncu buldum. Sezon sonunda öyle bir oyuncu getireceğim ki, Türkiye ona hayran kalacak. Her iki ayağını kullanan, sahada basmadık yer bırakmayan ve teknik kapasitesi yüksek bir oyuncu. Maçları kapalı gişe oynayacak. Sabretdip beklesinler. Bu oyuncu hakkındaki raporumu başkanımız Yıldırım Demirören ve yönetimine sunacağım" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.