« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ribery gibi kaçıracaktı

Golcü futbolcunun geçen sezondan kalan küçük bir miktar alacağını koz olarak kullanıp sözleşmeyi tek taraflı feshetmeye niyetlenen menajer Aslan’ın planı, son anda bozuldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOLDA geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan olayı Galatasaraylı Ümit Karan’ın Fenerbahçe ile transfer görüşmesi yapması idi. Sarı kırmızılı takımda kaptanlık pazubandı takan bir oyuncunun, ezeli rakibe gitmeyi düşünmesi Galatasaray camiasında büyük tepkilere neden oldu. Sonradan para yüzünden çıktığı anlaşılan bu sorun 1-2 gün içinde tatlıya bağlandı ve Ümit Karan sarı kırmızılı kulüpte kaldı. Büyük yankı yaratan bu olayın perde arkasını araştırınca G.Saray’ın ikinci bir Frank Ribery skandalını kılpayı atlattığını öğrendik. İşte gelişmeler...

Bonservisi bana bırakın!

Golcü futbolcunun menajeri Harun Aslan, Fenerbahçe yönetiminin kapısını bizzat çalarak, sarı lacivertlilere, "Ümit’i size getirebilirim" dedi. Fenerbahçeliler, Ümit’in Galatasaray’la sözleşmesinin devam ettiğini ve yüklü bir bonservis bedeli olduğunu hatırlatınca Aslan, "Siz onu merak etmeyin. Ben bonservisini bedavaya getireceğim" cevabını verdi. Harun Aslan’ı bu şekilde konuşmaya yönelten neden Ümit Karan’ın geçen sezondan kalan küçük bir miktar alacağının ödenmememiş olması idi. Aslan, tıpkı Franck Ribery’nin yaptığı gibi, alacakların ödenmemesini gerekçe gösterip, futbolcunun Galatasaray ile olan sözleşmesini tek taraflı feshedecekti.

Parası son anda  bankaya yatırıldı

Aslan
’ın bu planını, olayı son anda öğrenen Galatasaray Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel bozdu. Üstünel, gelişmeleri anında kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin’e iletti. Polat’ın, "Ümit gibi bir futbolcunun böyle gitmesine izin veremeyiz. Problem neyse halledelim" sözleri üzerine Üstünel, Ümit’in alacaklarını hemen bankaya yatırıp, futbolcunun bedelsiz biçimde yuvadan uçmasını engelledi.

Galatasaraylılar Ümit’e kırgın

Bu olay, sarı kırmızılılarda Necati, Orhan ve kaleci Aykut’un da menajerliğini yapan Harun Aslan ile G.Saray yönetimi arasındaki ipleri gerdi. Aslan’ı kara listeye alan yöneticilerin, Ümit’e de bu oyuna göz yumduğu için kırgın oldukları belirtildi. Sarı kırmızılıların, şimdilik Ümit gibi bir golcüyü kaybetmemek adına seslerini çıkarmadığı bildirildi. Harun Aslan, geçtiğimiz yıllarda Tayfun Korkut’un F.Bahçe’den Real Sociedad’a transferi sırasındaki davranışları nedeniyle de sarı lacivertli kulüpte büyük tepki görmüş ve ’istenmeyen adam’ ilan edilmişti.

Frank Ribery olayı nedir?

2 Şubat 2005 tarihinde Galatasaray ile anlaşma yapan Frank Ribery, 5 ay sonra alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek sözleşmesini tek taraflı feshedip, Marsilya’ya transfer oldu. Sarı kırmızılı kulüp, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurup, Ribery’den tazminat istedi. Ancak CAS, Fransız futbolcuyu haklı bulup, tazminat talebini reddetti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler