ANTALYA HABERLERİ

Rhodiapolis Kazı Başkanlığına Mustafa Demirel Getirildi

IHA
21.07.2015 - 16:20Son Güncelleme :

RHODİAPOLİS ANTİK KENTİ KAZI BAŞKANLIĞINA GETİRİLEN MUSTAFA DEMİREL, ANTALYA KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ İBRAHİM ACAR, KUMLUCA BELEDİYE BAŞKANI HÜSAMETTİN ÇETİNKAYA'YI ZİYARET ETTİ.

IHA

Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Rhodiapolis antik kentinin kazı başkanlığına, Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel getirildi
Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Müdür Yardımcısı Metin Karataş ve Rhodiapolis antik kenti kazı başkanlığına getirilen Mustafa Demirel, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, 2006 yılından bu yana Rhodiapolis antik kentinde yürütülen kazı çalışmalarından büyük mesafe alındığını, bundan sonraki süreçte de çalışmaların aynı titizlik ve hızlılıkla yürütüleceğini söyledi. Kazı çalışmalarına her zaman Kumluca Belediyesi’nin büyük destek verdiğini ifade eden Acar, “Antik kentin yapılan çalışmada bu kadar güzel bir şekilde ortaya çıkartılmasında şüphesiz belediyemiz ve kazıya destek veren kurumların katkısı büyüktür. Bundan sonraki süreçte de en iyi şekilde çalışmaları sürdüreceğiz. İnşallah çalışmalar tamamlandığında Kumluca tarihi olarak güzel bir yapıya kavuşmuş olacak. Tüm çalışmalarımız bu yönde” dedi.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da, 2006 yılından bu yana Rhodiapolis antik kentinde yürütülen çalışmalarda, kazıya destek veren tüm kurumlarla ahenk içerisinde bir çalışma yapıldığını, bunun sonucu olarak da 30-40 yılda yapılabilecek bir çalışmanın 7-8 yılda gerçekleştiğini söyledi. Çetinkaya, “Rhodiapolis antik kenti kazılarında daha önce iki kazı başkanımız değişti. Her ikisi de görevleri süresinde başarılı çalışmalar imza attılar. Ben bundan sonraki süreçte de aynı şekilde çalışacağımızı ümit ediyorum. Rhodiapolis antik kenti ilçemizin tarihe açılan en önemli kapılarından biri, bundan dolayı belediye olarak buradaki kazılar bizim için önemli, ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Rhodiapolis Kazı Başkanlığına Mustafa Demirel Getirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rhodiapolis Kazı Başkanlığına Mustafa Demirel Getirildi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı