« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rezil bir olay

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Trabzonspor'da bir teknik kadro olayı değişti. Herkes bunun sonucunun ne olduğunu merak ediyordu, aslında benim merak ettiğim sorular da var. İsterseniz şöyle bir özetleyeyim. Trabzonspor teknik kadrosu sahada hiçbir şey yapmayan Hasan'ı bu kadar oyunda nasıl tutar? Bu bir. İkincisi Ünal denilen bir adam sahada hiç yoktu. O da kendi kapasitesini gücüne göre kullandı. Daha doğrusu özveri tanındı, ona göre kullandı. Dün akşam Trabzonspor'da oynayan mı vardı? Evet vardı, ama bir kişi. Onun da adı Abdullah.

Bordo mavililer net gol pozisyonlarını Hami ile yakaladı. Talihsizlik deyin ya da şanssızlık, bunlar gole dönüşmedi. Ama Ç.Dardanelspor Musisi, İbrahim ve Shubert ile bordo mavililerin defansını bunalttı. Nitekim, ikinci yarıda İbrahim bu bunalımı mükemmel bir golle yıkıma çevirdi. Yalnız burada Sezar'ın hakkını Sezar'a vermek gerekir. Ç.Dardanel'in kalecisi Engin bana göre sahanın yıldızıydı. Diğer arkadaşlarına söyleyecek hiçbir sözüm yok. Defansta da vardılar, hücumda da çoğaldılar. Zaten sonuca da bu şekilde gittiler.

Kısacası, Trabzonspor kendi evinde yeni bir değişimle ilk maçına çıktı. Benim tavsiyem, Özkan Sümer'in kendini fazla yıpratmadan asıl görevine dönmesidir. Bunu da bir an önce yapmalıdır. Aksi halde bu enkazın altından kimse kalkamaz. Şayet Trabzonspor kendi evinde 2-0 yenik duruma düşüyor da taraftarı ‘‘üç, üç’’ diye bağırıyorsa bunu birileri düşünmeli.


Bunları da Beğenebilirsiniz