« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rezaleti durdurun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Sabahki gazetelerin spor sayfalarının manşetlerine bir bakın. Hemen hemen hepsi G.Saray'ın ayıplarından, haysiyet kırıcı yanlışlarından bahsediyor. Bize, G.Saray'a ne oldu da, herkes üzerine ölü toprağı serilmiş, sinemada film seyreder gibi G.Saray'daki bu mali rezaletleri seyrediyor ve kılı bile kıpırdamıyor.

Ligin ilk yarısı bitti, Popescu isyan etti; ‘‘5 aydır bir kuruş almadık’’ dedi. Tabii çorap söküğü gibi geldi arkası. Meğerse, G.Saray'da futbolculara borç dizboyu olmuş. Hiçbiri ama hiçbiri beş para almamış ve buna rağmen G.Saray Şampiyonlar Ligi'nde ve Türkiye Ligi'nde kılpayı liderlikten olmuş. Burada futbolcuları alkışlıyorum ve hepsini kucaklıyorum.

Şimdi gelelim G.Saray'ı böyle kepaze, rezil duruma getirenlere. Onlar, özellikle Faruk Süren savurganca harcamalarına devam ediyor. G.Saray A.Ş. tefrişatı 300 milyar. G.Saray Spor Kulübü çalışanları, Genel Sekreter maaşları 10 bin dolardan başlıyor. Yirmiye yakın özel araba benzinleriyle üst düzeydeki beylere hizmet ediyor. Yani bir taraf neredeyse açlıktan nefesi kokacakken, diğer tarafta Süren'in prensleri bol kepçe hayat sürüyorlar. Bu konuya defalarca değindim, ‘‘Uyan G.Saray’’ dedim. Uzun süre G.Saray'da bitkisel hayat devam etti. Ancak son olağanüstü kongrede 129 kişi kıpırdandı. Ve gördüğüm kadarıyla daha da kıpırdanacaklar var. Faruk Süren'e bir kaç sorum var. Ona ben bir ad buldum biliyorsunuz ve ‘‘Neron’’ dedim. Neron, Roma'yı yakan, yıkan Roma İmparatoru. Sonra da sarayının balkonundan seyreden imparator. İşte şimdi bizim başkan Faruk Süren bunu yapıyor. İpin ucunu da kaçırdı, tutması mümkün değil. Yangın gittikçe büyüyor. G.Saray'ın neredeyse tümünü etkisi altına ha aldı, ha alacak. Üstelik vaadlerdeki yalancılık da sürüyor. Ne demişti Faruk Süren: Şampiyonlar Ligi'nden gelecek 3 milyon İsviçre Frangımız var. 4 Ocak'ta bu futbolculara kuruşuna kadar dağıtılacak.

YALANLAR YALANLAR

Şimdi ben soruyorum, nerede bu 3 milyon frank, niye futbolculara dağıtılmadı? Neden yalan söylendi? G.Saray Spor Kulübü Başkanı yalan söyler mi? Üst üste yalanlar söylerse ertesi gün şapkasını alıp gitmeli. Ama nerede? İnsanlar o kadar pişkin ki. Faruk Süren ve ekibi G.Saray futbol takımını dağıttılar beyler. Bu takım, sevgi, saygı ve disiplin üzerine kurulmuştur. Sen futbolcuna verdiğin sözü yerine getirmez, yalan üstüne yalan söylersen, Fatih o futbolcuları motive ve kendine inandırmaya devam edebilir mi? Bana kalırsa İspanya'ya boşuna gidildi. Kafan başka yerde, adalen, vücudun başka yerde böyle hazırlık olmaz. Taffarel ‘‘Gelmem’’ diyor, Popescu, Filipescu ‘‘UEFA'ya gideceğim’’ diyor. Faruk Süren de Hakan'ın transferine dua ediyor. Ne kadar ayıp ve acı değil mi? Hakan'ın transferi olmazsa, 20 Ocak'ta verilen çekler dönecek. Fatih Terim ve G.Saray da iflas bayrağını çekecek. Bundan haberiniz var mı? Öyleyse hep beraber cuma namazına gidip, B.Hakan'ın transferine biz de dua edelim.
Bunları da Beğenebilirsiniz