« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rezalet

Avrupa Boks Şampiyonası’nda ringde olay çıkararak, 5 yıl ceza alan milli boksör Selçuk Aydın ve ömür boyu men cezası verilen antrenör Asalettin Pekdoğan ile birlikte, Yalçınkaya’nın da hakeme saldırdığı ortaya çıktı.

Celal Demirbilek
SON GÜNCELLEME
BULGARİSTAN’ın Plovdiv kentinde yapılan Avrupa Boks Şampiyonası’nda yaşanan yüz kızartıcı olaylarla ilgili, Atina Olimpiyatları’nın gümüş madalyalı eldiveni Atagün Yalçınkaya’ya da ceza geliyor. Konu ile ilgili soruşturma devam ederken, Avrupa Boks Birliği (EABA) Başkanı Eduard Khusainov’un Cumhurbaşkanı A.Necdet Sezer ile IOC üyeleri ve sporumuzun üst düzey yöneticilerine gönderdiği mektup bazı gerçekleri de günışığına çıkardı.

Mektup aydınlattı

Buna göre maçın İngiliz hakeminin, Yalçınkaya’nın İtalyan hakem Fausto Checet’e şişe atıp, yüzüne tükürdüğünü rapor ettiği anlaşıldı. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli’nin, 60 kilo boksörümüz Selçuk Aydın’a verilen 5 yıl ve antrenör Asalettin Pekdoğan’a verilen ömür boyu men cezalarının çok ağır olduğu sitemiyle yazdığı mektuba yine bir mektupla yanıt veren Khusainov, şu ifadeleri kullandı: /images/100/0x0/55ea81b2f018fbb8f88471ce

"Sporcunuz Selçuk Aydın, üçüncü ihtardan sonra maç durmuşken rakibinin ensesine kasıtlı vurup nakavt etti. Türk boksörü ayrıca, başta reklam panoları olmak üzere ringdeki her şeye vurarak, kaskını ve eldivenlerini seyirciye attı. Hakem ringden aşağıya indiğinde diğer bir Türk boksörü Atagün Yalçınkaya da kendisine bir şişe attı ve yüzüne tükürdü. Antrenör Asalettin Pekdoğan ise, hakemin sağ elmacık kemiğine yumruk attı. Olaylar Bulgar polisine intikal ettirildi. Böyle bir durumda EABA sessiz kalamazdı."

Ceza kapıda

Bu yaşananların ardından şu ana kadar hakkında herhangi bir ceza kararı açıklanmayan Atagün Yalçınkaya’nın da EABA Hukuk Komisyonu’nun yapacağı incelemeden sonra ağır bir ceza alması bekleniyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz