Reza Zarrab, kefaletle serbest kalmak için başvurdu

22 Mart 2016 - 21:19Son Güncelleme : 22 Mart 2016 - 21:35

Şarkıcı eşi Ebru Gündeş ve kızı ile ABD'ye giriş yapmak isterken, Miami Havalimanı'nda gözaltına alındıktan sonra, kara para aklama, dolandırıcılık ve İran'a uygulanan yaptırımları delme suçlamaları ile çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Reza Zarrab'ın kefaletle serbest kalmak için girişimde bulunduğu belirtildi.New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara'nın ofisinden alınan bilgiye göre, Zarrab'ın 'kefaletle serbest bırakılma' talebi Miami Federal Mahkemesi tarafından 4 Nisan'da görüşülmeye başlanacak. 

Reza Zarrab ABD'de tutuklandıReza Zarrab ABD'de tutuklandı

Zarrab'ın New York'a ne zaman nakledileceği burada verilecek kararın ardından belli olacak. Bu süre zarfında Reza Sarraf, Miami Federal Hapishanesi'ndeki tutukluluğu sürecek.

Zarrab'ın avukatı ilk kez konuştuZarrab'ın avukatı ilk kez konuştu

Cumartesi günü Miami Havaalanı'nda gözaltına alınan Zarrab, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD'yi dolandırmak, İran kurumları adına yüz milyonlarca dolar değerinde işlemlerde bulunmak ve  bu işlemlerle kara para aklamakla suçlanıyor. New York Güney Bölge Mahkemesi'nde açılan davada Zarrab'ın yanı sıra ismi geçen diğer iki zanlı Kamelia Jamshidy (29) ve Hoşsein Najafzadeh (65) işe hala aranıyor. Bölge savcılığı Zarrab ve arkadaşları için 75 yıl hapis cezası istiyor.

Reza Zarrab eşi Ebru Gündeş'in yanında gözaltına alındıReza Zarrab eşi Ebru Gündeş'in yanında gözaltına alındı

Sayfa Başı
Haberler2015 gezi2015'in en çok tercih edilen ülkeTürkiyegüzelderegüzeldere şalelesigüzeldere şelale gezisihunza türkleri