Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Reyhanlı'daki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar

  13 Mayıs 2013 - 00:00Son Güncelleme : 12 Mayıs 2013 - 16:18

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Reyhanlı’da dün gerçekleştirilen bombalı saldırılarla ilgili son gelişmelere ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

  İşte yapılan açıklamadan satır başları:

  ATALAY: İTİRAF ETTİLER

  Toplantıda ilk sözü Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay aldı. İşte Atalay’ın açıklamaları:

  “Hayatını kaybedenlerin 38’nin kimlik tespiti yapıldı. Bunlardan 35 Türkiye 3’ü Suriye vatandaşı. Suriye istihbaratıyla irtibatlı bir terör örgütünün konuyla ilgisinin tespit edildiğini ifade etmiştik. Şu ana kadar bu kişilerden 9’u gözaltına alınmış durumda. Kendi ifadeleri ve itiraflarıyla bu belirlenmiş oldu. Burada yapılmak istenen provokatif şeyler sansasyon. Mültecilere karşı olumsuz düşünce geliştirme çabası. Bunlara vatandaşlarımızın dikkat etmesi gerekiyor. Bir kısmımız Ankara’ya dönecek Başbakanımızla değerlendirmelerde bulunacağız.

  Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER

  ADALET BAKANI ERGİN: MAKSAT HUZURU SABOTE ETMEK

  Beşir Atalay'ın ardından Adalet Bakanı Sadullah Ergin kısa bir açıklama yaptı:

  "Bu alçak tertibi hazırlayanların bir maksadı vardı. O maksat da Hatay’daki huzuru sabote etmek. Misafirlerimizle halkımızı karşı karşıya getirerek huzuru bozmak. Yapmamız gereken bombayı patlatanların amacına hizmet etmemek için ferasetle davranmak."

  REYHANLI'DAN GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ

  REYHANLI’DAKİ SALDIRIYLA İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR


  İÇİŞLERİ BAKANI GÜLER: OLAYIN PLANLAYICISI GÖZALTINDA

  “Yaptığımız ilk tespitlerde olayın Suriye’deki rejim yanlısı örgütlerle özellikle el muhaberatla yakın irtibat içinde olan örgüt tarafından gerçekleştirilmiştir.
  Çalışmalarımız sonucu 9 kişi gözaltına alınmıştır, içlerinden biri olayın planlayıcısı. Olayın muhalifler ve sığınmacılarla bir ilgisi yoktur. Saldırının amacı bölgeyi tahrik etmek. Patlamanın etkisiyle 735 işyeri, 121 konut ve 62 araçta hasar meydana gelmiştir.

  REYHANLI SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ / Foto Galeri

  İnsani kayıpların giderilmesi mümkün değildir ancak hasarların giderilmesi için tespit yaptığımızı belirtmek isterim. Bu tespitler sonrasında zararlar karşılanacaktır. Bu olaylara karışan araçlardan birinin plakası tespit edilmiştir. Oynanmak istenen oyunun vatandaşlarımız farkına varsınlar.”

  PATLAMANIN ARDINDAN YAŞANANLAR AMATÖR KAMERADA / WEBTV

  SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU:

  “Yaralılardan 55 adet hastanede tedavi görüyor. Yaralılardan yedisi Suriye uyruklu. Ağır yaralı diyebileceğimiz hastanelerimizde 24 vaka var. Hayati düzeyde 2 vaka var.”

  İŞTE REYHANLI'DA YAŞAMINI YİTİRENLERİN FOTOĞRAFLARI

  YAYIN YASAĞI

  Sadullah Ergin: Yayın yasağı konusu bu tür hadiselerde hem soruşturmanın selametini korumak adına hem de kamuoyunun psikolojisinin olumsuz etkilenememesi içindir. Mahkemenin verdiği karar RTÜK’e iletilmiştir RTÜK kapmanı yayıncı kuruluşlara iletmiştir.

  YABANCI AJANSLAR REYHANLI'DAKİ SALDIRIYI BÖYLE GÖRÜNTÜLEDİ / Foto Galeri

  EYLEMİ ACİLCİLER ÖRGÜTÜ MÜ YAPT?

  Muammer Güler: Özellikle medya ve sosyal medyada bilgi kirliliği yaratan söylemler konusunda herkesi sorumluluğa davet ediyorum. Ülke olarak sorunları çözme iradesi gösterdiğimiz bir dönem e eylemin meydana gelme zamanlamasının manidar olduğunu belirtmek isterim.
  Bunu gerçekleştiren kişilerle ilgili elimizde ayrıntılı bilgiler var ama bunları şu an paylaşamam. Söylediğiniz gibi araçlarla ilgili saklayanlarla ilgili koruyanlarla ilgili arkadaşlarımızın değişik kanallardan tespitleri var.

  GÖZALTINA ALINANLARIN UYRUĞU NE?

  Beşir Atalay: Gözaltına alınanların hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Olayla ilgili en ileri sonuçlara ulaşılmış durumda. Gözaltına alınmayan birkaç kişi daha var. Ama çok da uzun süreceğini zannetmiyoruz biz.

  Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar 46 ÖLÜ, ÇOK SAYIDA YARALI
  REYHANLI'DA KATLİAM

  Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar İŞTE YAŞAMINI YİTİRENLERDEN KİMLİKLERİ BELLİ OLANLAR

  Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar
  MİT uyarmış Suriye reddetti Ağır suçlama 

  Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar ERDOĞAN’DAN REYHANLI AÇIKLAMASI

  Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar
  Kılıçdaroğlu'ndan Hatay'a çağrı Bahçeli: Sınırlarımız alt üst olmuş durumda Genelkurmay'dan Reyhanlı açıklaması

  Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar
  NATO saldırıyı kınadı ABD ve İran'dan Reyhanlı açıklaması Türkiye’nin açık kapı politikası devam edecek

  Reyhanlıdaki saldırıyla ilgili önemli açıklamalar REYHANLI’DA KORKUTAN GERİLİM


  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 207 Yorum }
  • emr g 13.5.2013 11:33:25
   hukumet istifa ama nerdee.ulkeyi ne hale getirdiler
  • mahmut mahoni 13.5.2013 11:19:15
   bunu yapanlar terör örgütü öso ise gereği yapılacak mı? bu terör olayı en çok onların işine yarıyor.
  • mahmut mahoni 13.5.2013 11:16:16
   adam 1 ton patlayıcıyı münübüse dolduruyor ve Ankaradan Hataya gidiyor sonra patlatıyor. Tüm bu işleri süper gizlilikle yapıyor ama bombadan sonra o kaos ortamında hemen yakalanıyor. bu hikayeler yerine bize gerçekleri anlatın. erdoğanın abd ziyareti öncesi neden böyle bir şey olduğunu anlatın.
  • semih akbay 12.5.2013 19:05:29
   NE BICIM BIR MILLET OLDUK.SEBEB NE OLURSA OLSUN MASUM VATANDASLARIMIZI OLDUREN CANILER HEPIMIZIN DUSMANIDIR.HUKUMETI SUCLAYARAK CANILERI HAKLIMI CIKARACAKSINIZ.UTANIN BIR INGILIZ ALMAN FRANSIZLAR KADAR VATAN SEVGISI KALMAMIS SIZLERDE.ONLAR DISA KARSI NASIL TEK VUCUD OLURLAR UTANIYORUM.
  • cihan demirlioglu 12.5.2013 19:02:01
   huzur bozmakmıs hangi huzur huzurmu var bu bahanelere yalanlara kimse kanmaz
  • Vince Koman 12.5.2013 18:59:23
   Hukumetin aciklamalari objektif degil! Kamuoyunu istedikleri gibi sekillendirme cabalari! Gercekler daha farkli!
  Sayfa Başı
  HaberlergidelloUçakAvrupadirek uçuşaktarmasız uçuşBledbled gölü