HATAY HABERLERİ

Reyhanlı’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 13:57Son Güncelleme :

HATAY’IN REYHANLI İLÇESİNDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI.

IHA

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Reyhanlı Kaymakamı Tuncay Dursun, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, törene katılan öğrenciler, öğretmenler ve halkın bayramını kutladı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Tuncay Dursun, “Cumhuriyetimizin 92. Yılını büyük bir coşku ve mutlulukla kutluyoruz. Cumhuriyet, büyük milletimiz için iki açıdan çok mühimdir. Halkın iradesinin egemen kılındığı bir yönetim biçimini tercih etmek elbette ki milletimiz için bir zaruretti. Bunun yanında Cumhuriyet, esaret zincirleri vurulmak istenen bir milletin yedi düvele karşı şahlanışı sonucu tarihteki büyüklüğünü yeniden haykırışının bir sembolüdür” dedi.
Daha sonra, öğrenciler şiirler okudu ve ront gösterileri sunuldu. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin isimleri okundu. Tören öğrencilerin resmi geçidi ile sona erdi.
Törene, Hatay Vali Yardımcısı ve Cilvegözü Mülki Amiri Mehmet Eriş, Cumhuriyet Savcısı Serkan Oğuzgan, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Reyhanlı’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Reyhanlı’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı