Kola devlerinin Chobani yarışı

Hürriyet Haber
13.10.2015 - 16:10 | Son Güncelleme:

Reuters haber ajansının konuya yakın kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, içecek devleri PepsiCo ve Coca Cola, Türk kökenli girişimci Hamdi Ulukaya'nın ABD'nin en büyük yoğurt markasına dönüştürdüğü Chobani'ye yatırım için görüşmeler gerçekleştiriyor.

Haberde her iki şirketin de kendi ellerindeki içeceklerin yanı sıra, ürün gamlarını genişletmek amacıyla Chobani'ye yatırım yapmak istediği ifade edildi.

Chobani'nin özel girişim sermayesi TPG Capital LP'nin de sahibi olduğu warrantlar dahil yüzde 10 ile yüzde 20 arasında azınlık hissesini satmaya hazırlandığı ifade edildi.

Chobani yoğurtlarının sahibi Hamdi Ulukayadan ayrılık açıklamasıChobani yoğurtlarının sahibi Hamdi Ulukaya'dan ayrılık açıklaması

Chobani'nin tedarik zinciri, dağıtımı ağı ve üretim tabanıyla, coğrafi yayılımını dağıtmak için stratejik ortaklar aradığı da ifade edildi.

ANLAŞMANIN İMZALANMASI KESİN DEĞİL
Anlaşma görüşmeleri devam ettiği için isim vermek istemeyen kaynaklar, Pepsi ya da Coca-Cola ile anlaşmanın kesin olmadığını da söyledi.

Kaynaklar, Chobani ile görüşen başka şirketlerin de olduğunu belirtti.

TPGden Chobaniye 750 milyon dolarlık yatırımTPG'den Chobani'ye 750 milyon dolarlık yatırım

Konu hakkında görüş almak isteyen Reuters, ne Chobani, ne TPG ne de Coca Cola'nın sorularına yanıt vermediğini belirtti.

Pepsi'ye ulaşılamadığı da ifade edildi. 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı