« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Restleşme

Siyah beyazlılar, Arjantinli futbolcudan sağlık raporu istedi. Menajer baba ise, kulüp doktorlarının yanlış iğne yaptığını ileri sürdü.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
SAKATLIĞI nedeniyle sezon başında sözleşmesini Ocak ayına kadar fesheden Matias Delgado, Beşiktaş’ta kriz yarattı. Durumu belirsizliğini koruyan ve daha önce Teknik Direktör Mustafa Denizli’nin de “İki testten daha geçecek. Ondan sonra durumuna bakıp, kararımızı vereceğiz” dediği Arjantinli yıldızdan sağlık raporu istendi.

Siyah beyazlı yönetim, Sporcu Sağlık Merkezi’nden “Oynayabilir” raporu getirmesi halinde tangocunun sözleşmesini yenileyecek. Aksi takdirde UEFA’ya başvuruda bulunarak yasal haklarını kullanacak.

Dönüşü zor

Beşiktaş, Delgado’ya bu durumu bildirirken futbolcunun menajer babası Eduardo ise kulüp doktorlarını suçladı. Arjantinli yıldızın babası, oğlunun kulüp doktorları tarafından sakat olmasına rağmen iğne vurularak oynatıldığını ve büyük acılara katlandığını iddia etti. Yöneticileri de tehdit eden Eduardo Delgado, tecrübeli futbolcunun fesih sonrası geleceğini garanti altına almak için Beşiktaş yönetiminin 4 milyon Euro daha vermesi gerektiğini öne sürerek, siyah beyazlılardan bu parayı istedi.

Gelecek rapora göre hareket edecek olan yönetim şu an için sessizliğini korurken, Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Düren ise Delgado’nun takıma dönmesinin zor olduğunu söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz