ANKARA HABERLERİ

Ressam Tepe'den 'Haklı Öfke' sergisi

DHA
27.04.2017 - 10:02Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- SANATSAL çalışmalarını Ankara'da sürdüren ressam Birgül Çabuk Tepe, 'Haklı Öfke' isimli 3'üncü kişisel sergisini Kültür Bakanlığı Hasan Rıza Sergi Salonu'nda sanata gönül verenlerin beğenisine sundu. 6 Mayıs tarihine kadar gezilebilecek olan Tepe'nin soyut tarzda sergilenen 45 eseri, davetliler tarafından ilgiyle izleniyor.
İzmir doğumlu olan sanatçı Birgül Çabuk Tepe, ilk ve orta öğrenimini memleketi Mardin'de tamamladığını, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olduğunu belirtti. Tepe, "Sanata ve sanatsal eserlere aşırı merak duyuyordum. Ankara'da geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz ressam Kayhan Keskinok atölyesinde 4 yıl sanatsal yeterliliğimi tamamladım. Bu üçüncü kişisel sergimde tema olarak 'öfke'yi işledim. Öfke güçlü ve baş edilmesi zor duygudur. Öfke aracılığıyla kazanılmış güç, akılla birleştirilmez ise sonu yıkıcı, hüsran ve zarar verici olur. Tıpkı boğalarda olduğu gibi. Boğaların öfkelerini tuvallerine aktararak bu sergimin içeriğini oluşturdum. 1993 yılından beri sanatla iç içeyim. Bu sergimde beni yalınız bırakmayan sanatçı dostlarıma teşekkür ederim" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ressam Tepe'den 'Haklı Öfke' sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 10 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ressam Tepe'den 'Haklı Öfke' sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı