ANKARA HABERLERİ

Ressam Süreyya'nın 'Anılar' sergisi

DHA
25.04.2017 - 10:37Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- ATLAS Sanat Galerisi, sanat sezonunu ressam Süreyya Atalay'ın 'Anılar' isimli resim sergisi ile  tamamlayacak. Atalay, sergide yer alan 30'a yakın kağıt üzerine yaptığı eserlerinde, anlık görüntülerin jestüel ifadelerin sunumunu aktardığını ifade etti.
Sanatın çok şeyi değiştirme gücüne inanan bir sanatçı olduğunu belirten ressam Atalay, "İnsan yapay olarak oluşturduğu bir ortamın içerisinde iç dünyasına daha fazla gömüldüğü durumların anlık değişimleri parmaklarının hareketine bırakarak yitip giden anları özellikle bitki motiflerine bakarak biçimlendiriyorum. Dış dünyadan deneyimlediğim bakışları, kağıt üzerine bir rengin tonlarıyla herhangi bir taslağa dayandırmadan, içsel bir hareketle hızla sonuçlandırarak aradığımız mutluluk anlarımıza göndermeler yaparak eserlerimi ortaya çıkardım" dedi. Sergi, 7 Temmuz 2017 tarihine kadar izlenebilecek. 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ressam Süreyya'nın 'Anılar' sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 10 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ressam Süreyya'nın 'Anılar' sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı