İZMİR HABERLERİ

Ressam Gülsen Çakır’dan ’Hislerin Yansıması’ Sergisi

IHA
11.10.2015 - 13:25Son Güncelleme :

UZUN YILLAR YURT DIŞINDA EĞİTİM ALAN RESSAM GÜLSEN ÇAKIR, ‘HİSLERİN YANSIMASI’ ADLI KİŞİSEL SERGİSİNİ KÜLTÜR SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNDU.

IHA

Uzun yıllar yurt dışında eğitim alan Ressam Gülsen Çakır, ‘Hislerin Yansıması’ adlı kişisel sergisini kültür sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergi 11 Kasım’a kadar açık kalacak.
Uzun yıllar yurt dışında resim sanatı, geleneksel Türk el sanatları, tezhip ve ebru sanatı üzerine çalışmalarda bulunan Ressam Gülsen Çakır, Alsancak SPR Pub’ta resim sergisi açtı. Yerli yabancı pek çok kişinin ziyaret ettiği sergide bir ay boyunca açık kalacak sergide, Ressam Çakır’ın birbirinden renkli çalışmaları sergileniyor.
Sergiyi insanların sanatı sevmeleri, sahip çıkmaları açısından da açtığını dile getiren Çakır, "Tablolarımda herkesin kendinden bir parça bulabildiğini düşünüyorum. Ortaya çıkardığım bu yapılar hayatımın çeşitli kesimlerinden gelen öz yansımalardır. Yerli yabancı gelen sanatseverlerin ziyaret etmesi ve sanatın arkasında durması beni oldukça memnun ediyor" dedi.
Gülsen Çakır, sergileri Türkiye’nin çeşitli illerinde açmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.
GÜLSEN ÇAKIR KİMDİR?
1971 yılında ailesiyle gittiği Almanya’da tamamladığı ilk, orta ve lise resme ilgisi başladı. 1985 yılında evlenip Hollanda’ya yerleşti. İki yıllık yüksek öğrenimini Hollanda’da tamamladı. Rotterdam şehrinde De Globetatter İlköğretim Okulu’nda 11 yıl sosyal görevli olarak çalıştı. Resim sanatı ile Geleneksel Türk el sanatları tezhip ve ebru sanatı üzerine çalışmalarda bulundu. Resim teknikleri üzerine profesyonel eğitim aldı. 2009 yılında Türkiye’ye dönerek İzmir’e yerleşti. Çeşitli sanat atölyelerinde çalışmalarda bulundu. 2010 yılında itibaren karma sergilere katılan Gülsen Çakır, ‘Hislerin Yansıması’ adıyla 2015 yılında kişisel sergilerine başladı. Halen kendi özel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca çeşitli yazar ve şairlere kitap kapağı tasarımı yapmaktadır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ressam Gülsen Çakır’dan ’Hislerin Yansıması’ Sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ressam Gülsen Çakır’dan ’Hislerin Yansıması’ Sergisi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:15
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı