Gündem Haberleri

  Resmi törenlere katılmayan BDP'lilere soruşturma

  Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)
  03.10.2011 - 16:28 | Son Güncelleme:

  İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın, 2010 yılındaki resmi bayramlara katılmayan BDP’li belediye başkanları, başkan vekilleri ve bağımsız bazı belediye başkanları hakkında soruşturma açtığı ortaya çıktı.

  BDP’nin yayımladığı genelge doğrultusunda 2010 yılındaki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’na katılmayan belediye başkanı, başkan ve vekilleri hakkında İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma açtığı ortaya çıktı. Siirt’in bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak, Eruh İlçesi’nin BDP’li Belediye Başkanı Melihan Oktay, Kurtalan Belediye Meclis üyeleri Şakir Evirgen, Selamet Tadik ve Hüseyin Obut’un soruşturma kapsamında posta yoluyla ifadeleri istendi.

  Soruşturma kapsamında ifadelerini soruşturmayı yürüten mülkiye müfetişlerine posta yoluyla gönderen BDP’li başkan ve meclis üyeleri partilerinin genelgesi doğrultusunda resmi bayramlara katılmadıklarını belirttikleri öğrenildi.

  Hakkında resmi törenlere katılmadığı için bakanlıkça soruşturma açılan Siirt Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na katılmadığı için hakkında soruşturma açıldığını söyledi. Sadak, "Bu resmi törenlere katılmanın zorunlu olup olmadığıda tam olarak net değil. Soruşturmalar, BDP’li belediye başkan ve meclis üyelerine açılmıştır. Yani BDP’li oldukları için soruşturmaya maruz kalmışlardır. Ben de yoğun işlerimden dolayı katılamadığımı belirttim. Burası Türkiye her şey olabilir" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı