Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Resmi seks

  21 Mayıs 2013 - 00:00Son Güncelleme : 21 Mayıs 2013 - 07:24

  Devletin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yayımladığı kitapçıkla, çiftlere mutlu cinsel ilişkinin sır ve yararlarını anlattı: Yaşlanmayı geciktirir, vücudu forma sokar, kalp damar sağlığını korur. Cinsellik sırasında sevgi ve beğeni ifadesi kullanın, ön sevişme süresini uzatın...

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, “Evlilik ve Sağlık” konusunda bir kitapçık yayımladı. Kitapçıkta cinsel ilişkinin faydaları ve nasıl sağlıklı cinsel ilişkide bulunulacağı şöyle özetlendi:

  Cinsel ilişkinin etkileri: Kilo almayı engeller, kalp-damar sağlığını korur, uykusuzluk problemini giderir, yaşlanmayı geciktirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, baş ağrılarının azalmasına yardımcı olur, vücudu forma sokar, kemikleri güçlendirir, adet sancılarını azaltır.

  TEMİZLİĞE DİKKAT

  Sorumlu cinsel davranış: Karşılıklı saygıya önem verilmeli, eşin beklentilerine cevap verme gayreti gösterilmeli, kırıcı, suçlayıcı, aşağılayıcı, damgalayıcı konuşmalardan uzak durulmalı, iyi iletişime dikkat edilmeli, eşler cinsel beklentilerini, haz verici şekil ve hazza ulaşma zamanını birbirlerine anlatmaktan çekinmemeli. Gün içinde ve cinsellik sırasında sevgi ve beğeni ifadesi tavırlar (sarılma, okşama, öpme vb.) ve iltifatkâr sözlerle gönüller yumuşatılmalı, cinsellikte tekdüzeliği engellemeye yönelik değişimler için kafa yorulmalı, gerek cinsellikle gerekse evliliğin tüm geçmişi ile ilgili daha önce yaşanmış kötü anılar unutulup geçmişte bırakılmalı. Cinsel yaşamın mahremiyeti korunmalı, cinsel ilişkide ağrı oluşturacak hastalıklarda veya genel durumu bozan hastalıklarda anlayışlı olunmalı, özellikle cinsel fonksiyon bozukluğu yaşandığında sabırla ve anlayışla yaklaşılmalı. Beden temizliğine ve kişisel bakıma dikkat edilmeli, kötü kokular giderilmeli, hoş kokmak için özen gösterilmeli, eşlerin her ikisi de çok eşlilikten kaçınmalı, gebelikten korunmaya karar verilmişse uygun bir korunma yöntemi beraberce seçilmeli. Kitapçıkta, eşin alkol alışkanlığı ve alkollü iken zorla ilişkiye girmek istemesinin cinsel ilişkiye karşı tiksinti oluşmasına neden olacağı belirtilerek uyarıda bulunuldu.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 10 Yorum }
  • hoca mihalis 21.5.2013 22:06:29
   bravo ilerleme var turkiyede...
  • sezgın genc 21.5.2013 19:34:05
   SON DERECE FAIDELI BILGILER.ASLINDA GULUNECEK ALAY EDILECEK BIR YANI YOK.HEM SAGLIK ACISINDAN HEM MUTLU SON ACISINDAN GAYET MANTIKLI DUSUNULMUS.
  • tarık poyraz 21.5.2013 15:41:49
   Hükümetin bu konular hakkında da bilgi vermesi cok iyi . Tabi bazi arkadaş larda guzel yorumlar yapmış. !!!!!!
  • Mustafa Telsizci 21.5.2013 11:04:58
   Erkek arkadaşlar bu haberin çıktısını alıp, partnerinize gösterin . İşiniz kolaylaşır :)
  • seher amanvermez 21.5.2013 10:46:26
   kitap harfi harfine doğru, alkol konusunda da haklı. çocuğun sakat doğması da cabası.
  • VATAN TÜRKİYE 21.5.2013 10:18:57
   NİHAYET AKILLICA BİR İŞ YAPIP TABULARI YIKTINIZ SEX KONUSUNDA İNSANLARI BİLİNÇLENDİRMEYE BAŞLADINIZ.SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN DÜZENLİ SEX ÇOK ÖENMLİDİR SEX AKIL VE RUH SAĞLIĞININDA İLACIDIR
  Sayfa Başı
  HaberlerAfrikaDünya turuDinamo KievBeşiktaşmaçşampiyonlar ligiBeşiktaş maçı ne zaman