« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Resitalizm

CESURCA düşünmek ile cesur olmak arasındaki farkı Şenol Güneş yönetimi ile Beşiktaşlı futbolcular açıkça gösterdi.

RÜŞTÜ REÇBER
SON GÜNCELLEME

Son iki yılın deplasmanlardaki en başarılı takımlarından biri olan Beşiktaş bu çizgisinden bir şey kaybetmediğini üstelik yeni hocasının felsefesi ile içeride veya dışarıda çok fazla golle buluşabileceklerini de gösterdi. Mersin takımın 10 kişi kalması dengeleri değiştirse de, Beşiktaş’ın bu istekli, hırslı, coşkulu ve pas oyunu karşısında da pek fazla şansları yoktu.
Beşiktaş’taki en büyük değişikliklerden biri, pas oyununu en doğru şekilde yapmalarıydı. Atılan gollere baktığımızda ise en doğru tercihlerin yapıldığı ve bu esnada bencillikten uzak bir tutum sergilemeleri tamamen bir değişimdi.


EN İYİSİ


OĞUZHAN, her iki yarıda da farklı pozisyonda oynamasına rağmen takımı tek başına yönetmesini bildi. Zekasını ayakları ile birleştirince de bir Oğuzhan resitali izledik. Geldiğinden beri belki de en iyi maçını oynadı. Yapabileceklerini bir kere daha gösterdi.
İlk yarıda defansif anlamdaki yardımlaşma örneğini ikinci yarıda da farklı bölgede olsa bile çıkana kadar yerine getirdi.


ÇEKİŞECEKLER


Bir başka kahraman ise Cenk Tosun’du. Attığı 3 mükemmel golle beraber arkadaşlarına açtığı alanlar, topla buluştuğunda neler yapabileceğini gösteren görüntüsü, Beşiktaş’ın forvet hattında ne kadar çekişmeli bir sezon geçeceğinin göstergesiydi.
Beşiktaş’ta çok kötü oynayan futbolcu yoktu fakat ilk yarıdaki Gökhan’ı ve maçın genelindeki Tosic’i tam hazır görmedim. Bununla beraber Atiba’nın orta sahadaki mücadeleci futbolu ve aynı zaman da göze batan bir Olcay’ı izledik.
Şenol Hocanın hücüm futboluna yönelik düşüncesini geçen sene Bursa’da görmüştük. Bu sene de bu düşünce içerisinde olacağı ilk maçta açıkça göründü. Ama şampiyonluğa oynarken ilerleyen haftalarda takımı defansif anlamda da gelişim göstermeli.


MAÇIN KAHRAMANI: Oğuzhan... Üç asist yaptı. Güçlüydü ve formayı kolay bırakmayacağını gösterdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz