Ege Haberleri

EGE

  Resimden dram çıktı

  Burcu TANER İZMİR, (DHA)
  02.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Babasının işsiz kalmasına kadar giden olaylara üzüntüsünü anasınıfında yaptığı resimle gösteren Mahmutcan, öğretmeni ve ailesini ağlattı

  ARALARINDA İzmirli deri işçisi Turan Demirci’nin de bulunduğu bir grubun işten atılmasına kendi masum dünyasından tepki gösteren 6 yaşındaki Mahmutcan, eğitim gördüğü Huriye-Mehmet Akçasakız İlköğretim Okulu’nun anasınıfında öğretmeninin isteği üzerine kendini üzen veya sevindiren olayların resmini çizdi. Bir yanda yağmurlu bir günde okulunu çizen Mahmutcan Demirci, kağıdın sağ tarafına da yerde yatan bir adama yer verdi. Öğretmenine çizdiklerini, “Okulumu çok seviyorum. Yağmur yağınca daha çok seviyorum. Yatan adam da babam. Eve gelmiyor, öldüğünü zannediyorum” sözleriyle anlattı. Öğretmen Mahmutcan’ın annesi Seval Demirci’yi okula çağırınca, dram ortaya çıktı.

  İşsizlik süreci

  Olayın gelişimini anlatan baba Turan Demirci, “Deri-İş Sendikası’na üye olduktan sonra işyeri sahibi fabrikayı kapatacağını, İstanbul’da Kampana Deri’de üretim yapacağını, isteyenin oraya gidebileceğini söyledi. İşimizden olmamak için kabul ettik, çocuklarımızı geride bırakarak gittik. Kalacak yerimiz olmadığı için fabrikada yattık, ancak işveren fabrikayı işgal ettiğimiz gerekçesiyle tazminatlarımızı vermeden işten çıkardı. İstanbul’da kaldığım süre içinde oğlum Mahmutcan endişesini resimle dile getirmiş. Duyunca çok üzüldüm” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı