Gündem Haberleri

  Resepsiyon kıyafeti

  Uğur ERGAN / ANKARA
  29.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyet’in ilan edilişinin 85. yıldönümü nedeniyle bugün Çankaya Köşkü’nde vereceği iki ayrı resepsiyonda smokin giyecek.

  Cumhurbaşkanı Gül, danışmanlarıyla yaptığı değerlendirme sonucu resepsiyonlarda smokin giyme kararı aldı. Gül’ün smokin giyeceğinin sinyali, Cumhuriyet resepsiyonu için gönderdiği davetiyede verilmişti. Davetiyede, resepsiyona erkek konukların smokin veya koyu takım elbise ile gelmeleri istenmişti.

  2. kez giyecek

  Cumhurbaşkanı Gül, göreve geldiğinden bu yana ikinci kez smokin giymiş olacak. Gül, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 13-16 Mayıs 2008 tarihlerindeki resmi Türkiye ziyareti sırasında da, Kraliçe onuruna Çankaya Köşkü’nde verdiği davette smokin giymişti. Gül, smokinin yakasına da Kraliçe’nin kendisine verdiği "Knight Grand Cross of the Order of the Bath" nişanını takmıştı. Kraliçe, Gül’e verdiği nişanda özel bir hassasiyet göstererek "haç" şeklinde olmayanını tercih etmiş, nişanda üç kraliyet tacı ile güneş sembolleri yer almıştı. Gül’ün bugünkü resepsiyonda smokinini ne renk papyonla tamamlayacağı ise merak konusu. Gül’ün Kraliçe davetinde gri renkli papyon takması modacılar tarafından eleştirilmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı