Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Renkliler, renksizler

Geçtiğimiz hafta Spor Toto Süper Lig'de goller azdı. İkinci hafta ise goller yağmaya başladı.

Bazı futbolcular kendilerini yavaş yavaş  forma sokarken , kimileri de yerinde saymaya başladı.

Bu hafta renkli ve renksizler kimler bakalım:
 
RENKLİLER:
 
Selçuk (Galatasaray): Bugünün futbolcu tiplemesinde kim 1 numara  derseniz o Selçuk İnan'dır. Selçuk, bir takımı oyun içinde oyunu yönetip, iyi işler yapan futbolcunun başında geliyor...Bence  Galatasaray en kısa zamanda Selçuk İnan'ı kaptan yapıp  arkadaşlarını yönetecek kişi olmalı.
 
Emre Çolak (Galatasaray): Gün geçtikçe "artık ben de sahalarda varım" diyen biri.  Emre, yükseklere tırmanmaya , daha fazla verim vermeye başladı. Beşiktaş karşısında sahanın her kare içine bastı, öyle gezdi ki, Selçuk abisiyle birlikte menü dağıtan servis arabası gibiydiler.
 
Fernandes (Beşiktaş):Fernandes, futbol benim için bir sanat diyor... Topu  üzmeden, severek kullandığı için o mein yuvarlak da  ona aynı sevgiyi gösteriyor. Vuruş şekli  hiçbir kimsenin kulanmadığı şekilde yönlendiriyor. Bugünün orta alan futbolcusunun kopyası.
 
Holosko (Beşiktaş): Uzun zamandan bu yana  bir oraya bir buraya gitti geldi. Tarzını duruşunu hiç bozmadı. Artık bu oyuncudan bir şeyler olmaz dediler ancak Samet Aybaba kendisine "buyur,sen benimlesin" diyerek takıma aldı iyi ki de aldı.
 
Soner (Trabzonspor): Geçen yıl  Gençlerbirliği'nde çıkış yakaladı, kendisini gösterdi, bu kez Şenol Güneş kendisini takımda görmek istedi ve aldı... Trabzonspor'un bu haftaki maçında yönetmenliğini üstlendi ve yaptı.
 
Emrah (Antalyaspor): Futbolda sol ayaklı oyuncular mantar gibi kendilerini gösteriyor. Emre Çolak'tan tutun Soner, Olcan Adın gibi  futbolcular birbirleri ile yarış ediyorlar. Emrah da Kayserispor gibi takımı açık farkla yenerken baş aktör oldu.
 
AIi Çamdalı (Orduspor):  Hector Cuper'in takımda en beğendiği futbolcular arasında yer alıyor. Geçen yıl orta alanda iyi işler yaptı. Bu kez stoperde görev verildi. Kusursuz da yapıyor.
 
Hakan Bayraktar (Kasımpaşa): Geçen sezon Orduspor'da zaman zaman iyi futbol gösterdi, Metin Diyadin kendisine inandığı için , Kasımpaşa'da kaldı, hocasının güvenini kazandı, sahanın en iyi oyunucusu oldu.
 
Sivas- Mersin İdmanyurdu maçında geçen haftanın en iyi mücadele, futbol zevkini tattıran , her ekipte kazanmak arzusunu attırınca heyecan üst sıralara çıktı.
 
RENKSİZLER:
 
Bu hafta bir çok takım ekip halinde düşüşde göründü.
 
Kayserispor: Gelecek vadeden bir  ekip kurdular ama henüz istedikleri başarıyı gösteremiyorlar:
Eskişehirspor: Spor Toto Süper Lig'de  yükseklerde uçacağını bekledik ama , iki haftadır düşüş yapıp duruyorlar:
Gaziantepspor: Geçen yıl takımların korkulu rüyasıydı, o rüya daha başlamadı, takım halinde sarsıntı yaşıyorlar...
 
 

X