Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Renkliler, renksizler

Süper Toto Süper Lig'de takımlar, tam bir maraton yarışı içindeler. Kendi maçlarının yanı sıra kulakları da diğer takımların neler yaptığında.

Ligde her takım nefes nefese yollarına devam ediyorlar. Bakalım hangi takımda hangi oyuncular, 90'ar dakikaları renkli ve renksiz bitirdiler...
 
RENKLİLER

Fernandes (Beşiktaş)
Hem orta alan hem de hücumda arkadaşlarına yardımcı. Gaziantepspor almak istediği puanları bir aldı, bir verdi, ama maça damgayısını Fernandes vurdu. Önceleri kenarda bekleyip duran, sonraları takım oyuncusu olan Fernandes, sergilediği futbolla takımını sırtlayan kişi oldu.
 
Emre Çolak (Galatasaray)
Ankaragücü'nün tüm alanlarını  parsel parsel gezdi. Hele Riera'nın sert ortasına aynı sertlikle  vurduğu vole bir harikaydı. Gollerine bir yenisini eklemek için değişik bir güzellikle topu kullandı, ama olmadı. Böyle devam ederse, her zaman renkli bir oyun sergileyeceği kesin.
 
Semih Kaya (Galatasaray)
Sanki 40 yıldır Galatasaray defansında görev yapıyor. Öyle diri bir oyun sergiliyor ki, topu hem kesişlerinde hem de kullanışlarında rahat. Zorlandığı zaman  ise lükse kaçmadan gerekeni yapıyor.
 
Kemal (Samsunspor)
 
Hem görev aldığı defansta Manisaspor'a geçit vermedi hem de duran toplarda rakip kaleya gitti. Attığı golle de kendisini gösterdi.
 
Hasan Ali (Kayserispor)
 
Kayserispor'un en istikrarlı oyuncusu, çok iyi veya çok kötü oynadığı maç yok. Geçtiğimiz yıldan bu yana oynadığı yerde aynı mevkiideki futbolculardan bir adım önde. Avrupa takımlarının da Hasan'ı takibe aldığı gelen haberler arasında.
 
Erman:  (Sivasspor):
Süper Lig'de bir çok takımda oynadı, her takım da kendisinden memnundu. Şimdi ise Sivaspor'da harikalar yaratıyor. Antalyaspor'a atığı gol kesinlikle jeneriklikti.
 
Kujovic (Kayserispor)
 
Gol sıkıntısı çeken takımına  olleri hatırlatan bir futbol sergiledi. Her atığı gol bir başka güzeldi.
 
Özgür (Gençlerbirliği)
 
Gençlerbirliği her zaman bir futbol fabrikasıdır. Başkan İlhan Cavcav, her sezon bir veya iki genç oyuncuyu sahneye çıkarır. Şimdi de bir Özgür var. Hem defans anlaşıyışı, hem de top kullanımı tam bir usta işi. Bakalım bu genç, renkli geçirdiği maçlarına daha neler katacak.
 
Olcan (Trabzonspor)
Trabzonspor'a bir hava, bir renk, bir hareket getirdi. Trabzonspor "Bu futbolcuyu iyi ki aldık" diyor. Adeta bir kelebek gibi uçup duruyor, hem gol atıyor hem de attırıyor. Burak için Olcan bir nimet.
 
RENKSİZLER

Fenerbahçe
İstanbul Belediye karşısında bir şaşkın takım vardı, adı da Fenerbahçe. Daha oyunun başlarında gol yedi, sanki yumruk yemiş gibi dağıldı. Kendisini bir ara toparlamak istedi, ama başının dönmesi devam ediyordu, Öyle bir görüntü vardı ki, Belediye sanki sahada daha fazla adamla oynuyordu. Fenerbahçe'de ise kimin, nerede, nasıl oynadığı bile belli değildi. Bir kişi dışında takımın ayakta duracak hali yoktu.
 
Ernst (Beşiktaş)
 
Şİmdiye kadar hep istikralı oynayan Ernest, Gaziantepspor maçında dağınık, ne yapacağı belli olmayan hareketleri ile izleleyenleri çileden çıkardı.
 
Soner (Gençlerbirliği)
 
Geçtiğimiz haftalarda, "Bir genç daha  yeşermeye başladı" dedik, ama Bursaspor karşısında ağır, koşmak istemeyen, topu kazandığı zaman daha çok topla  oynamak isteyen ama bunu beceremeyen bir Soner vardı. Hocası uzun süre bekledi, ama baktı ki hereket yok, kementi atıp Soner'i yanına oturttu. Bakalım Soner, bu maçtan kendisine ne dersler çıkardı? Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.
 
Hürriyet (Eskişehirspor)
 
Eskişehirspor, 'orta alanda sıkıntımız var' düşüncesiyle Hürriyet'i renklerine bağladı. Bu kadar tecrübeli bir oyuncu, maç içinde neleri yapmasını ya da neleri yapmamasını hala keşfetmediyse  söylenecek söz bulamıyorum.  Yaptığı ilk hareket kasıtlı. Aynı hareketi ikinci kez yaparsan, sana 'tecrübeli' demek yanlış olur. Çünkü takımını bir kişi eksik bırakmak senin gibi birine yakışmadı.
 
Cenk (Beşiktaş)
 
Futbolseverler, Cenk için "Beşiktaş'ın kalecisi olur mu?" sorusuna kafa yoruyor. Ne zaman ne yapacğı belli olmadığı için hala güven veren bir eldiven olamadı.
 
Manisaspor
 
Sezon başlarında alkış alan Manispor'a neler oldu? O Manisa gitti, yerine futboldan uzak bir takım geldi. Samsunspor karşısında kaleye bile gitmeyen bir ekip izledik.

X