« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Renkli bir kariyeri geride bıraktım"

Birleşik Amerikalı tenisçi Andy Roddick, profesyonel kariyerini noktaladı. 30 yaşındaki raket renkli bir kariyeri geride bıraktığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Amerika Açık'ta yağan yağmur yüzünden iki güne yayılan 4. tur maçında Arjantinli Juan Martin Del Potro'ya 4 set sonunda elenen Andy Roddick, tenis kariyerini noktaladı. Birleşik Amerikalı raket, kariyerinin son maçına çıktıktan sonra düzenlenen basın toplantısında renkli bir kariyeri ardında bıraktığını dile getirdi.

Roddick, "Benim açımdan duygusal bir maç oldu ama çok aşırı bir duygu yükü de yaşamadım. Bu yılki Amerika Açık benim için ne sıralama adına ne de maddi anlamda bir önem taşımıyordu. Bu hafta sanki 12 yaşıma geri dönmüş ve parkta oynuyor gibiydim. Sadece eğlendim'' diye konuştu.

Andy Roddick, tenis kariyeri boyunca Amerika'nın çok şey beklediği bir raket olmanın üstünde baskı yaratmadığını söyledi.

Roddick, "Üzerimde böyle bir baskı olması çok normal,, çünkü tenis tarihinin belki de en başarılı ülkesini temsil ettim kariyerim boyunca... bu ülkeyi temsil etmek benim için bir rüya, çocukluğumdan beri istediğim bir şeydi... teniste altın bir çağ yaşandıktan sonra bu bayrağı devraldım ama üzerimde bir baskı yoktu... baskı birçok çocuğu olan ve eve yemek götürmek için tam zamanlı çalışan birinde olur, bizde değil'' şeklinde konuştu.
Amerikalı raket, kariyerini mutlu bir şekilde noktaladığını da sözlerine ekledi.
reklam

Roddick, ''Kariyerim boyunca hem zor hem de inanılmaz keyifli zamanlar geçirdim. Kaç kişi Wimbledon'da finaller oynama şansına erişiyor ki? Veya kaç kişi Amerika Açık kazanabiliyor. Binlerce insanın önüne çıkabiliyor? ben bunu başardım ve her zaman söylediğim gibi bu fırsatları yakaladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum'' dedi.

Amerikalı sporseverler Roddick'ten, Pete Sampras ve Andre Agassi'den devraldığı bayrağı taşımasını bekliyordu. Roddick seleflerinin performansını yakalayamasa da 2003 yılında dünya klasmanının zirvesine yükselmiş ve kariyerine 32 çeşitli turnuvada şampiyonluk sığdırmıştı.

Tek grand slam zaferini 2003'te Amerika Açık'ta yaşayan 30 yaşındaki raket, 2004, 2005 ve 2009'da Wimbledon'da; 2006'da da Amerika Açık'ta final oynamıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler