« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Renk seçimleri yapıldı

Galatasaray'da 7-14 Mayıs'ta yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul öncesinde başkan adaylarının hangi renk oy pusulasını kullanacağı belli oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

HELVACI:  SEÇİM MUTLAKA OLACAK

Galatasaray'da 14 Mayıs Cumartesi günü yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı öncesi, başkan adaylarının oy pusulası renkleri seçildi.

Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın yönetiminde Mecidiyeköy'deki kulüp binasında gerçekleştirilen renk seçimi kurası sonrası, başkan adaylarından Ünal Aysal'ın sarı, Mehmet Helvacı'nın kırmızı, Turgay Kıran'ın ise gri renkte oy pusulası kullanacakları belirlendi.

-SADECE HELVACI GELDİ-

Renk seçimine başkan adaylarından katılan tek isim Mehmet Helvacı oldu. Kullanacağı oy pusulasını Mehmet Helvacı kendisi seçerken, Ünal Aysal adına Refik Arkan, Turgay Kıran adına ise Pelin Atılgan Çobanoğlu renk seçimine katıldılar.

Yeni uygulamayla, belirlenen renklere göre başkan adaylarının oy pusulaları Divan Kurulu tarafından bastırılarak, seçim günü üyelere dağıtılacak.

AKTAR: “MAHKEME İLE SEÇİM PROSEDÜRÜ ALAKALI DEĞİL”

Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, renk seçiminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, yarın Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek dava ile seçimin alakasız olduğunu söyledi. “Aslında hukukçuların genel görüşüne göre, mahkeme ile seçim sürecinin hiç alakası yok” diyen Aktar, şöyle devam etti:

“Seçim kararını yönetim kurulu tüzüğümüzün 28'e 1. maddesine göre aldı. Buna göre de, istediği tarihte, istediği şekilde olağanüstü genel kurulu toplama hakkı yönetime verilmiştir ve yönetim bu hakkını kullanmıştır. İbra olup olmamak, bu nedenle seçime gitmek ayrı bir prosedürdür. Bu yol farklıdır.”

Yarınki duruşmada tedbir kararının kalkmaması halinde ne olacağının sorulması üzerine Aktar, “Eğer tedbir kalkmazsa yarınki duruşmadan sonra düşünürüz. Şimdiden bir şey söylemek uygun değil” ifadesini kullandı.

Aktar, yönetimin istifa etmesi halinde, seçim tarihinde bir değişiklik olup olmayacağı konusunda, “Yönetim zaten 7-14 Mayıs tarihlerini seçim olarak belirledi. Tüzüğümüze göre de seçim toplantıları geri bırakılamaz” şeklinde konuştu.

Ayrıca, yönetimin istifası halinde kulübün kayyuma bırakılacağı şeklindeki söylemlerin hatırlatılması üzerine de Arkan, “Kim uyduruyor bunları. Kayyum tespiti için yönetim kurulunun veya başkanın ortadan kalkması gerekiyor. İstifa etmiş başkan, yenisi seçilinceye kadar zaten başkandır. Kulüpte 14 Mayıs'ta da seçim var. 12 gün için kayyum olmaz. Bilgi kirliliği var. Yanlış bilgiler var. Biz sabırla bu işin belli bir seviyede gitmesi için çalışacağız” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler