RİZE HABERLERİ

RENK Projesi çalışmaları

AA / Muhittin Sandıkçı
21.01.2015 - 13:50Son Güncelleme :

YEREL HABERLER RİZE

AA / Muhittin Sandıkçı

RİZE (AA) - Rize'de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesine katkı sağlayan ve TEOG sınavında başarı gösteren öğretmen ve okul yöneticileri Vali Ersin Yazıcı tarafından "Başarı Belgesi" ile ödüllendirildi.

Rize Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, başarı belgelerinin dağıtımı için öğretmenevinde düzenlenen törene Vali Yazıcı'nın yanı sıra vali yardımcıları, kaymakamlar, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul idarecileri ile öğretmenlerin katıldığı ifade edildi.

Açıklamada, Vali Yazıcı'nın programda bir konuşma yaptığı vurgulanarak Yazıcı'nın şu ifadelerine yer verildi:

"Rize'de eğitim konusunda sürdürülen projeler, başarı çıtasının daha yukarılara çıkarılması adına önemli katkılar sağlamıştır. Bu eğitim öğretim döneminde 'Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi kapsamında uygulanan bir projemiz var. Projemize bütün Rize sahip çıktı ve desteklerini esirgemedi. Dönem içerisinde başarılı sonuçlarını almaya başladık. İnsanlar inandıktan sonra başaramayacağımız hiçbir iş yok. Eğitimcilerimizin gösterdiği gayreti görüyoruz. Hepimizin eğitime yüksek oranda destek vermesiyle eğitimde arzu edilen başarı yakalanacaktır."

Vali Yazıcı'nın projelerin devamlılığın sağlanmasına vurgu yaptığı belirtilerek, şöyle devam edildi:

"Eğitimde yarınlar bugünden daha güzel olacaktır. Eğitimde başarı için hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşüyor. Rize'mizde en öncelikli sorunumuz eğitimdir. Eğitim başarısının artırılması için üzerine görev düşen herkesin mesai gözetmeksizin yerine getirmesi gerekir. Özellikle bu sınavlarla ilgili çok arkadaşımız hafta sonunu, ders bitimini, tatil vakitlerini feda ederek bu işlere destek verdi. Bu başarı böyle oluştu ama bizim sadece düşündüğümüz sınav başarısı da değildir. Eğitimdeki kalitenin arttırılmasıdır. Eğitimde kaliteyi arttırdığımızda bütün başarılı sonuçları birlikte elde etmemiz mümkündür. 2015 yılı Rize açısından bütün sektörlerde olduğu gibi eğitim açısından da son derece başarılı bir yıl olacaktır."

Konuşmaların ardından öğretmen ve idarecilere başarı belgelerinin taktim edildiği kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Rize haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Rize ilinden RENK Projesi çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2015 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça RENK Projesi çalışmaları haberi güncellenecektir.

  RİZE NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   07:03
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   14:47
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı