« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Renk Kemaloğlu 27. oldu

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (Universiad Erzurum-2011) artistik patinajda bayanlar kısa programı, Türk sporcular Renk Kemaloğlu 27'inci, Beril Bektaş 31. sırada tamamladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

KEMALOĞLU: HEYECAN BENİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Artistik patinaj yarışmalarına, THY Buz Pisti'ndeki bayanlar kısa programla devam edildi. 32 sporcunun yarıştığı bu disiplinde, Türkiye'yi Beril Bektaş ve Renk Kemaloğlu temsil etti.

Saks mavisi üzerine parlak kırmızı, yeşil, açık mavi ve beyaz taş işlemeli kostümüyle, “Prince of Persia (Pers Prensi)” filminin müziği eşliğinde kayan Renk Kemaloğlu'nun gösterisinde, oryantal motifler de yer aldı. Bir kez düşen Kemaloğlu, elde ettiği 24,62 puanla 27. sırayı aldı.

Kırmızı-siyah kadife üzerine taş işlemeli kostümü ve siyah kadife eldivenleriyle “Liber Tango” adlı müzik eşliğinde kayan Bektaş ise 3 kez düşmesi üzerine yeterli performansı gösteremedi ve elde ettiği 17,68 puanla yarışmayı 31. sırada bitirdi.

Yarışmada ilk 3 sırayı alan sporcular ise 54,40 puan alan Fransız Candice Didier, 52 puan toplayan İspanyol Sonia Lafuente ve 51,08 puan elde eden Japon Shion Kokubun oldu.

Bayanlar kısa programda yarışan tüm sporcular, yarın serbest programda madalya mücadelesi verecek.
Bugünkü artistik patinaj yarışmaları, milli sporcular Alper Uçar-Alisa Agafonova ikilisinin de mücadele edeceği buz dansı serbest dans ve senkronize kısa programla devam edecek.

SALONDAN NOTLAR

Oyunlarda en çok ilgi çeken dallar arasında yer alan ve biletleri en erken tükenen artistik patinaja, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Oyunlar için yeni inşa edilen salonun girişinde kuyruklar oluşturan vatandaşlar salonu doldurdu.

Türk sporcular piste çıktığı sırada, “Türkiye, Türkiye” diye hep bir ağızdan tezahürat yapan vatandaşlar, performansları bittikten sonra, milli sporcuları ellerinde Türk bayraklarıyla uzun süre alkışladı. Vatandaşların ıslıkları ve tezahüratı, salonu uzun süre çınlattı.

Türk sporcular ısındığı sırada, fonda Kenan Doğulu'nun seslendirdiği “10. Yıl Marşı” çaldı.
Renk Kemaloğlu piste çıktığı sırada, sporcunun bir grup arkadaşı, üzerinde “We love Renk (Renk'i seviyoruz)” yazılı küçük bir pankart açtı.

Yarışı izleyenler arasında, sporcu kafilelerinde yer alan diğer sporcular da vardı.
Yarışma, aynı anda salona kurulu dev ekrandan da canlı yayınlandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz