« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Rengi ne olursa olsun hedef madalya"

Tarihinde ilk kez olimpiyatlara katılacak (A) Milli Kadın Voleybol Takımı'nın oyuncusu Neriman Özsoy, Londra'ya gitmek için sabırsızlandıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Milli voleybolcu, takımın tamamen kenetlenmiş durumda olduğunu dile getirdi.

Madalya için Londra'ya gideceklerini ifade eden Özsoy, “Olimpiyat gibi büyük bir organizasyona ve atmosfere hazır durumdayız. Turnuvaya psikolojik olarak da hazır olduğumuzu düşünüyorum. İyi bir hazırlık döneminden geçtik. Turnuvanın bizim adımıza çok hayırlı olacağını düşünüyorum. Çok önemli rakiplerimiz var ve bunun bilincindeyiz. Her maça kazanmak için çıkacağız. Buna herkes emin olabilir. Rengi ne olursa olsun hedefimiz madalya kazanmak” diye konuştu.

Olimpiyat oyunlarına katılmaya hak kazanan ilk takım oldukları için ayrı bir mutluluk yaşadıklarını söyleyen başarılı voleybolcu, şöyle konuştu:
“Kadın basketbol takımımız da bizim gibi olimpiyatlara gidiyor. İki kadın takımıyla gitmemiz olimpiyattaki bayan sporcu sayımızı artırdı. Bunlar ülkemiz adına çok önemli şeyler. Orada Türk bayrağını temsil etmek için gidiyoruz. Takımdaki arkadaşlarımızla hep 'olimpiyatlara giden ilk takım biz olmalıyız' diye aramızda konuşuyorduk. Eleme maçlarını biz önce oynadığımız için ilk vizeyi biz aldık. Bunun da mutluluğu var ama önemli olan olimpiyatlarda başarılı olmamız.”

“Kendimize çok güveniyoruz”

Türkiye'nin olimpiyat kafilesinde bayan sporcuların fazla olmasına dikkati çeken Özsoy, “Bir bayanın spor alanında böyle bir başarı göstermesi çok önemli. Bayanlara en çok yakışan spor, estetik açıdan voleybol. Bizim olimpiyatlara katılmamız, seyirci ilgisini ve genç sporcuların voleybola katılımını artıracaktır” diye konuştu.

Neriman Özsoy, Londra'da son olimpiyat şampiyonu Brezilya, Grand Prix şampiyonu ABD, son Avrupa Şampiyonu Sırbistan, dünya ve olimpiyat madalyalı Çin ve 1964'ten bu yana tüm olimpiyatlara katılma başarısı gösteren Güney Kore'nin yer aldığı gruplarını ilk dörtte bitirmeye çalışacaklarını ifade etti.

Özsoy, aslında avantajlı bir gruba düştüklerini belirterek şunları kaydetti:
“Grubumuz zor gözükse de avantajı var. Burada ilk dörde girebildiğimiz zaman, çapraz eşleşmede gelecek her takımı yenebilme ihtimalimiz yüksek. Biz kendimize çok güveniyoruz. Güzel bir gruba denk düştük diye düşünüyorum. Çetin maçlarla turnuvaya başlamak bizim konsantrasyonumuzu hep üst seviyede tutacaktır. Bu sayede çapraz maçlara daha hazır çıkacağız. Mutlaka kazanmamız gereken Sırbistan, Güney Kore ve Çin maçları var. Bu rakipleri yenersek üst tura atlamış oluyorsunuz. Psikoloji her şeyi belirleyecektir. Çünkü biz daha önce böyle bir platformda hiç voleybol oynamadık. Rakiplerimiz daha hazır olacaktır. Bizim için çok güzel bir tecrübe olacak”
Takımdaki uyuma da değinen milli sporcu, bazı sporcuların 10 seneye yakın dostluğu bulunduğunu vurgulayarak, takım içinde çok güzel bir atmosfer olduğunu, bu jenerasyonun en az 4-5 sene daha bir arada voleybol oynayabileceğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler