Renault'da süpriz atama

Hürriyet Haber
11.10.2008 - 17:45 | Son Güncelleme:

Renault Başkanı Carlos Ghosn, Patrick Pélata'yı 13 Ekim 2008 tarihinden itibaren Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür olarak atadı.

Renault'dan yapılan açıklamada, bu kararın, Başkan;ın uzun süreden beri tasarladığı organizasyon şemasına göre Renault yönetimini adapte etme isteği doğrultusunda alındığı kaydedildi.

Öte yandan, sahaya en yakında olmanın gerekli olduğu mevcut koşullarda, bu değişikliğin, şirketin operasyonel yönetiminin güçlendirilmesini sağlayacağı belirtildi.
Patrick Pélata'nın operasyon başkanlığını da devraldığı vurgulanan açıklamada, bu şekilde, Renault İcra Komitesi üyelerinin tamamı ve bölge liderlerinin kendisine bağlı olacakları, ancak stratejik kararlar ile finansal ve kamu işlerinin takibinin Carlos Ghosn;un yetkisi dahilinde kalacağı duyuruldu.

Carlos Ghosn, “Patrick Pélata, kariyerine başladığı Renault hakkında derin bilgisi, aramızdaki işbirliğinin kalitesi, Renault 2009 Kontratı planına aktif katılımıyla, bu görevi başarıyla yerine getirmek için gerekli deneyime sahiptir ve kendisine tamamen güveniyorum” ifadelerini kullandı.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı