Renault öğrencileri Disneyland'a götürdü

Hürriyet Haber
31 Mayıs 2011 - 09:50Son Güncelleme : 31 Mayıs 2011 - 09:50

Trafik ve yol güvenliği konusunda 12 milyondan fazla gencin eğitilmesini sağlayan Renault, “Herkes İçin Güvenlik Uluslararası Afiş Yarışması”nda birinci olan ve aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 7 ülkeden 115 öğrenciyi 10. yıl kutlamasında biraraya getirerek Disneyland'da eğlendirdi.

Renault'nun 2002 yılında Türkiye'de kaza oranlarının en fazla olduğu  İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa illerinde başlattığı ve bugün 40 ilde 800 bin  öğrenciye ulaşılan “Sokakta İlk Adımlar Yol Güvenliği Eğitim Projesi”  kapsamında “Herkes İçin Güvenlik Uluslararası Afiş Yarışması” düzenlendi.

Yarışmaya Türkiye genelinde projenin yürütüldüğü 40 ilden 800'e yakın  afiş katıldı ve jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda İzmir Efes Koleji  İlköğretim Okulu 3A sınıfınca hazırlanan afiş birinci seçildi.

Bu yıl, 11 ülkenin Renault ekiplerince uygulanan “Herkes için Güvenlik”  programına katılan Avusturya, Bulgaristan, Polonya, Portekiz, Fransa, İsviçre ve  Türkiye'den birinci olan 115 öğrenci ve beraberindeki 45 öğretmen ödül olarak Paris'teki Renault Technocentre  merkezinde düzenlenen 10. yıl kutlamasında bir araya geldi.

Türkiye'den 13 öğrencinin katıldığı kutlamada, öğrenciler kendi  afişlerini sunarak çeşitli gösteriler yaptılar. Merkezde yol güvenliği eğitimine  katılan çocuklar, hazırlanan 10. yıl pastasını yediler. Çeşitli animasyon  etkinliklerinde de yer alan çocuklar, Disneyland'da eğlendiler.

Disney karakterleriyle gala yemeğinde DJ'lerin çaldığı müzik eşliğinde  eğlenen çocuklar, yaptırılan Paris turunun ardından ülkelerine geri döndüler.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı