Renault-Nissan Türkiye'deki yatırımlarını genişletecek

A.A.
09 Şubat 2006 - 11:38Son Güncelleme : 09 Şubat 2006 - 14:33

Renault-Nissan Grubu Başkanı Carlos Ghosn, Türkiye'nin kendileri için önemli ve kar getirici bir pazar olduğunu söyledi. Şirket, Türkiye'deki yatırımlarını genişletmeyi planlıyor.

Dünyanın 4 büyük otomobil üreticisinden biri olan Renault-Nissan Grubu'nun Başkanı Ghosn, düzenlediği basın toplantısında, 2005 yılı sonuçları, grubun gelecekteki hedefleri ve yeni stratejilerini açıkladı. Toplantıda, Türk pazarına ilişkin soruları da yanıtlayan Ghosn, Türk pazarına çok büyük önem verdiklerini belirterek, Türkiye'deki yatırımlarını genişletmeyi planladıklarını söyledi.

Renault markasının Türkiye'de de bir numara olduğunu ve Türk halkının bu markaya önem verdiğini kaydeden Grup Başkanı ”Türkiye'deki fabrikalarımızda iyi kaliteli ürünler üretiyoruz. Türkiye bizim için ayrıca önemli ihracat üssü” dedi. Renault'un Türkiye'deki fabrikasında yeni modellerini üretmeye ve yatırımlarını genişletmeye devam edeceğini kaydeden Ghosn, Renault'un Türkiye'de ürettiği otomobilleri Doğu Avrupa, Batı Avrupa ve Ortadoğu'ya da sattığına dikkati çekti. Ghosn, bir başka soruya verdiği yanıtta, Brezilya pazarından memnun olmadıklarını belirterek, bu ülkede yaptıkları yatırımların karşılığını alamadıklarını söyledi.

RENAULT'UN HEDEFLERİ

Ghosn, Renault'un 3 büyük hedefle ve “Renault 2009 sözleşmesi” isimli planla yeni bir strateji hazırladığını belirterek, 2007 yılında satışa sunulacak olan “gelecek Laguna” modelinin, ürün ve hizmet kalitesi yönünden segmentinin en iyi üç modeli arasında yer alacağını kaydetti. Başkan Ghosn, 2009 yılında yüzde 6 faaliyet kar marjı sağlamayı hedeflediklerini belirterek, 2005 ile 2009 yılları arasında satışlarının 800 bin adet artırılacağını ifade etti.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı