« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Renault Kubica'nın kalacağına inanıyor

Renault, Ferrari Fernando Alonso'nun yanında bir yer teklif etse bile,Kubica'yı gelecek sene takımda kalmaya ikna edeceklerine inanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Etkileyici bir starttan sonra 2 podyum başarısı ve geçen hafta Monako' da  kazanma mücadelesi yaptığı görülen Kubica, Renault'u sezonun büyük süprizlerinden biri haline getirdi.

Ferrari Kubica için olası bir seçenek olmasına rağmen, Polonyalı pilota yakın olan kaynaklar eğer Renault şimdiki momentumunu devam ettirirse, kalbinin onun olduğu yerde kalmasından yana  olduğunu söyledi.

Kubica'nın geleceği hakkındaki kararı İngiltere GP'nden sonra vermesi bekleniliyor.

Autosport'a konuşan Renault takım patronu Eric Boullier,Ferrari peşinden koşsa bile  Kubica'nın takımda kalacağına çok emin olduğunu söyledi.

"Takımla çok iyi çalışıyor, takım ruhunu çok seviyor."

"Getirmeyi planladığımız yeni paketler ve gelecekteki hedeflerimiz herşeyi olumlu kılıyor."

"Onu bilgilendiriyoruz, eminim ki bu,onu kalması için mutlu etmeye yeter."

Boullier Renault'un bu sezonki başarısının anahtarlarından birinin takım ve sürücü arasındaki güçlü uyum olduğuna inanıyor.

"Yarışta en önemli şey bu."

"Geçmişteki günlere baktığımızda,Alonso takıma çok iyi uyuyordu, şimdi istediğimiz de bu. Sürücülerinin takıma uyum sağlaması en önemli şey."

"Takım çok büyük bir drama yaşadı.Takımı yeniden inşa ederken, bu takımın morali için çok önemliydi."

"Takım şampiyonalar kazandı, bu yüzden nasıl yarışacaklarını, nasıl başarılı olacaklarını ve nasıl araç üreteceklerini biliyorlar. Sürücülerle olan uyum ve sonuçlar birer övgü kaynağımız oldu."


Bunları da Beğenebilirsiniz