Gündem Haberleri

  Rektörlük savaşı

  Hürriyet Haber
  17.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Akdeniz Üniversitesi, müthiş bir rektörlük seçimi atmosferine girdi. Karşılıklı suçlamalar başladı. Telefonlar fakslar bu büyük kampanya için çalışıyor.

  Akdenİz Üniversitesi'nde yaklaşan rektörlük seçimi, bir çok iddiayı da gündeme getirdi. Seçimlerde tekrar aday olduğunu açıklayan Rektör Prof. Dr. Yaşar Uçar ile karşısında yer alan Prof. Dr. Necmi Değer, tüm güçleriyle Haziran ayındaki rektörlük seçimine hazırlanıyor.

  Yeni aday arayışları

  Rektör Uçar, profesörlerin iddialarını, üniversitenin internet sitesinden cevaplıyor. Her iki tarafa da sıcak bakmayan bazı profesörler ise yeni aday arıyor. Uçar'ın gereksiz kadro ilanı verdiğini ileri süren yazılı açıklaması tartışma başlattı.

  Ali Veli benzetmesi

  Uçar, internet sitesinden ‘‘Öğretim üyesi sayısı 246'dan 500'e değil 370'e çıkmıştır’’ diye yanıt verdi. Uçar'ı suçlayan ‘‘Ne değişti?’’ başlıklı yazıda, eski rektör Tuncer Karpuzoğlu ile Uçar dönemi karşılaştırıldı, ‘‘Ha Ali-Veli, ha Veli-Ali, değişen ne?’’ denildi. Kampanya hızla sürüyor.

  Değişen ne?

  Akdeniz Üniversitesi öğretim üyeleri adına yapılan açıklamada, Karpuzoğlu ile Uçar döneminde değişmeyenler şöyle sıralandı; ‘‘İnşaatları yapan firma, satın alma komisyonu başkanı, genel sekreter, hastane laboratuar sorumlusu, özlük hakları, bazı fakülte dekanları, müdürleri.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı