Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Rektörden ‘provoke olmayın’ uyarısı

  AA
  12 Eylül 2013 - 11:20Son Güncelleme : 12 Eylül 2013 - 11:28

  Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet Füzün, “Öğrenciler uç düşüncelere, provakatif olaylara girmesin. Yasalara aykırı bir eylemi akıllarından geçirmesinler” dedi.

  İzmir’deki vakıf ve devlet üniversite sayısının 9 olduğunu anlatan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Prof. Dr. Füzün, 62 bin öğrenci ile kentteki üniversiteler arasında en fazla gence sahip olan eğitim kurumu olduklarını belirtti. Rektör Füzün, “Öğrencilerimiz uç düşüncelere, anarşist, provakatif olaylara girmesinler. Elbette üniversite yönetimine, devletin bazı uygulamalarına da karşı olabilirler ama yasalara aykırı bir şekilde eylemi akıllarından geçirmesinler” dedi.

  “Koyun gibi insanlar değil fikrini söyleyen gençler olun”

  Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek olan üniversite gençliğinin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Füzün, şunları söyledi:
  “Bir takım uç düşüncelere kapılmasınlar. Anarşjst, provakatif olaylara girmesinler. Elbette karşı düşünceler olabilir. Üniversite yönetimine karşı da olabilirler devletin bazı uygulamalarına da karşı da olabilirler. Demokratik haklarını insanca şüphesiz ki insanca kullansınlar ama yasalara aykırı bir şekilde eylemi akıllarından geçirmesinler. Yıkmadan, kırmadan fikirlerini de özgürce ifade etsinler. Bunda hiçbir rahatsızlık yoktur hatta memnuniyette duyarız. Koyun gibi insanlar değil fikrini söyleyen gençler olsunlar isteriz ama dediğim gibi yasalar içinde kalarak, demokratik bir ortamda hem görevlerini yapsınlar derslerini çalışsınlar hem de hayatın içinden kopmasınlar.”

  Yeni akademik yıl öncesinde öğrencilere çeşitli mesajlar veren ve uyarılarda bulunan Prof. Dr. Füzün, şöyle konuştu:
  “Üniversitemizi kazanan öğrenciler Dokuz Eylül Üniversitesi’ne hoşgeldi. Yeni üniversiteye başlayanlara hayırlı bir eğitim dönemi diliyorum. Öğrenciler, kendilerinden beklenen görevlerini yerine getirmelidir. Öğrencilerden beklenen derslerini çalışıp başarılı olmalarıdır. Hayat sadece ders çalışıp sınavlara girip sınıf geçmek değildir. Sosyal hayatı da unutmamak gerekir. Sosyal hayatıyla, dersleriyle güzel bir yaşam diliyorum.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı