EDİRNE HABERLERİ

Rektörden öğrencilere ‘medeniyet’ konferansı

DHA
28.03.2016 - 14:46Son Güncelleme :
DHA

EDİRNE,(DHA)- TRAKYA Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Edirne Mimar Sinan Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Akademisi 2016 programı çerçevesinde düzenlediği ‘Medeniyetimiz’ konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu, Kredi Yurtlar Kurumu Edirne İl Müdür Vekili Mustafa İkiz, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Yence ile Vakıf Başkanı Av. Şükrü Çeşme, program koordinatörleri ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, medeniyetimizin en büyük eserlerinden biri olan Selimiye Camii’nin gölgesinde öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında medeniyet kavramının tanımından bahsetti. Medeniyetlerin temel kodları ve üst değerleri olduğunu ifade eden Yörük medeniyetleri karşılaştırdı. Batı medeniyetinin güce dayandığını söylerken medeniyetimizin ise realite, hakikat medeniyeti olduğunu belirtti. Bilimsel metodları gözetip daha fazla çalışarak medeniyetimizi yükseltmemiz gerekiyor” diyen Rektör Yörük en büyük sorumluluğun gençlere düştüğünü ifade etti.

Soru-cevap yöntemi ile son bulan konferans sonrası Mimar Sinan Vakfı Başkanı Av. Şükrü Çeşme, rektör Prof. Dr. Yener Yörük’e lale motif tablo takdim etti. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ve kokteyl ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Rektörden öğrencilere ‘medeniyet’ konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektörden öğrencilere ‘medeniyet’ konferansı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı