VAN HABERLERİ

Rektör Yılmaz’dan Merkezi Laboratuvarda İnceleme

IHA
03.09.2015 - 16:24Son Güncelleme :

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ YILMAZ, LABARATUVARDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

IHA

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, laboratuvar ekibi ile birlikte hazırlıkları devam etmekte olan ve önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan Merkezi Laboratuvar’da incelemelerde bulundu.
Rektör Yılmaz, Iğdır Üniversitesi Suveren Kampüsü’ndeki Merkezi Laboratuvar’da incelemelerde bulunarak, sorumlulardan bilgi aldı. Rektör Yılmaz, üniversitenin ilgili birimlerindeki araştırmacıların uygun bir ortamda çalışmalarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak ve üniversitedeki bilimsel faaliyetlerin niteliğini arttırmak, üniversitede temel uygulamalı ve disiplinler arası alanlardaki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini merkezi bir organizasyon çerçevesinde düzenlemek, kamu ve özel kişi ve kuruluşlarla disiplinler arası ortak bilimsel ve teknolojik projeler üretilmesini sağlamak gibi amaçlar doğrultusunda Merkezi Laboratuvar’ın kurulduğunu belirtti. Rektör Yılmaz, “Yakında açılışı yapılarak hizmete girecek olan laboratuarda; LC-MS/MS, GC-MS/MS, GC-FID, HPLC-RID, HPLC-DAD, ICP-MS, Mikrodalga Yakma Ünitesi, AAS, İyon Kromatografisi, Elemental Analiz, 5’li Mikrobiyoloji Seti, UV, FT-IR cihazları mevcut. Şimdiden açılacak olan laboratuvarın üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Rektör Yılmaz’dan Merkezi Laboratuvarda İnceleme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Yılmaz’dan Merkezi Laboratuvarda İnceleme haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı