İZMİR HABERLERİ

Rektör Vekili Çelik, kadroya geçen personelle buluştu

DHA
07.04.2018 - 11:04Son Güncelleme :
DHA

DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, sürekli işçi kadrosuna geçen personeli tebrik etti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, sürekli işçi kadrosuna geçen personel ile bir araya geldi. Çalışma arkadaşlarını tebrik eden Çelik, "İlgili kanun hükmünde kararnamede belirlenen hükümler gereğince Üniversitemizde çalışmaları herhangi bir mağduriyet yaratmamak ve hak kaybına neden olmamak için ivedilikle başlattık. Rektörlük temizlik kadrosunda 467, güvenlik kadrosunda 135, Rektörlük yazılım kadrosunda 15, İMYO kadrosunda 2, hastane temizlik kadrosunda 912, hastane teknik kadrosunda 71, hastane veri girişi kadrosunda 254 ve döner sermaye kadrosunda 21 olmak üzere toplam 1877 personelimiz başvuruda bulundu. İlgili KHK'da yer alan yönergelere göre sözlü sınav yaptık. Başvuruda bulunan 1877 personel arasından 1799'u kadroya alınırken, emekli olup üniversitemizde taşeron kadrolarda çalışırken KHK hükümleri gereğince 78 arkadaşımız sürekli işçi kadrosuna alınamamıştır" dedi.

Kasıtlı olarak yanıltıcı haberler yapılarak, insanların mağdur edildiği algısının yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Prof. Dr. Erdal Çelik, "Bazı medya kuruluşları, bu çalışmaları haberleştirirken kamuoyunu yanıltıcı üslup kullanmıştır. Bu tür spekülasyon haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Bu süreci tamamen şeffaf şekilde yürüttük. Çalışma arkadaşlarımızla aynı şevk ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğimizi bilmelerini isteriz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Rektör Vekili Çelik, kadroya geçen personelle buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı