Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Rektör: Tüm programlar yüzde 100 doldu

  Hürriyet Haber
  25 Temmuz 2015 - 11:36Son Güncelleme : 25 Temmuz 2015 - 11:45

  Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, bir vakıf üniversitesinin tüm programlarının yüzde 100 dolduğu belirtildi.

  Bu yıl ikinci kez öğrencilerini alan MEF Üniversitesi 15 lisans ve bir ön lisans programına toplam 755 öğrenci aldı. Tüm programlarında yüzde 100 doluluk yakaladığı belirtilen MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin şunları söyledi:

  “Bu başarı yükseköğretime getirdiğimiz vizyona ve MEF markasına olan güvenin bir sonucudur. Her birimimiz ile dinamik, ulaşılabilir ve öğrenciyi merkez alan yaklaşımımız, yenilikçi eğitim-öğretim yöntemimiz Flipped Classroom ve üst düzey akademik kadromuzu değerlendirerek gelecekleri için doğru karar veren ve MEF’i seçen öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu süreçte onlara destek veren değerli velilerine ve kıymetli öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Biz MEF Üniversitesi’nin ilk iki yılında yakaladığı bu başarının devamı için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geleceği bize emanet edilen gençlerimizin sorumluluğu ile daha çok çalışacağız.” dedi.

  MEF Üniversitesi’nin ilk kez öğrencilerini aldığı 2014 ÖSYS’de doluluk oranı yüzde 99.6 idi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı