MUŞ HABERLERİ

Rektör Polat’tan Üniversite Öğrencilerine Tavsiye

IHA
28.09.2015 - 16:09Son Güncelleme :

MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET FETHİ POLAT, ÖĞRENCİLERE HİTAP ETTİ

IHA

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversite öğrencilerine çeşitli tavsiyelerde bulunarak, eğitim öğretim yılında başarı dileklerinde bulundu.
7 yıl önce ilk öğrencilerini kabul ettiğini ve bu yılda yeni öğrencilerle buluşmanın sevincini yaşadıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Polat, “Sıcak yuvanıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” dedi.
Yüksek kalitede eğitim öğretim ve bilimsel araştırma olanakları sunma hedefine kilitlendiklerini belirten Rektör Polat, “Üniversitemiz; teknolojiyi kullanan, bilimsel düşünceyi öne çıkaran, toplumun sorunlarına duyarlı, insanlık değerlerine saygılı, ülke kalkınmasına hizmet edebilecek mesleki bilgi ve becerilere sahip bireyler yetiştirmenin heyecanını taşımaktadır. Yeni açılan bir üniversite olmaktan ziyade üniversite kavramının içini yeni dolduran bir üniversite olma ülküsü, akademisyeninden öğrencisine, idari personelinden hizmetlisine tüm mensupları tarafından paylaşılan bir eğitim müessesesi olarak Muş Alparslan Üniversitesi, kendisini ispat etmek isteyen bir kurumdur. Öğrenci nüfusunu kaldıracak sayıda derslikleri, sosyo-kültürel etkinlik alanları, spor kompleksleri, teknolojik donanımı ve yaşanılası kampüsleri, esasen Üniversitemizin bu hedefleri gerçekleştirmek için faaliyete geçirdiği fizikî yapılardır” dedi.
Üniversite hakkında kısa bir bilgi veren Rektör Prof. Dr. Polat, “Sizlerin eğitim öğretim heveslisi olmanız; eğitim öğretim dışındaki hedeflere ilgisiz kalmanızı, gelecek kariyerinizi bilimin aydınlık ışığında planlamanızı, ilmî gelişmişliğinize olumlu katkı yapacak tedbirleri zamanında almanızı gerekli kılmaktadır. Bu sorumluluğun öğretim elemanlarımız kadar sizlerin de omuzlarında olduğu gerçeğini her daim göz önünde bulundurunuz. Kıymetli öğrenciler, Muş Alparslan Üniversitesi, üretilmiş bilgiyi öğrencisine empoze etmek değil, bilgiyi birlikte üretmek şiarını kendisine gaye edinmiştir. Bilgiyi, insanlardan esirgenesi bir güç olarak kabul eden Yunan menşeli batı düşüncesinin aksine bizler, bilgiyi, paylaşılması gereken ilahî bir lütuf olarak tanımlayan doğu geleneğinin mensuplarıyız. İşbu sebeple sahip olduğu imkânları ve yetenekleri personelinden ve öğrencisinden sakınmayan, aksine kazanımlarını mensupları ile paylaştıkça geliştiğine inanan bir camia, sizleri bağrına basacaktır. Eğitiminiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aileleriniz sizleri nasıl himaye edip kolluyor, imkânlarını sizlerle nasıl paylaşıyorsa, bizler de aynı duygularla yanınızdayız. Her türlü sıkıntınızda bizleri aramanızı, bir ailenizin de hocalarınız, danışmanlarınız olduğunu bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.
“Muş Alparslan Üniversitesi, doğunun en misafirperver şehirlerinden birinde kurulmuştur” diye kaydeden Rektör Polat, “Buraya gelmekle hem üniversitemizdeki hem de Muş’taki güzelliklerin farkına varacağınızı umuyorum. Sizler Muş’u, Muş da sizleri kazanmıştır; bu şehir buna inanmaktadır. İnsanların yaşadıkları kent üzerinde hakları olduğu gibi kentlerin de insanlar üzerinde hakkı vardır. İki büyük barajı, bir üniversitesi, donanımlı bir devlet hastanesi, kara, hava ve demiryolu ulaşımı ve bir de dünyanın havaalanına ve üniversitesine en yakın kayak merkezi olan bir ilin hoşgörülü insanları ile unutulmaz dostluklar kuracağınıza eminim. Valiliği, belediyesi, tüm devlet kurumları ve sivil toplum örgütlerinin girişimci işbirliği ile unutamayacağınız güzellikte bir öğrencilik tecrübesi yaşamanızı samimiyetle temenni ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Rektör Polat’tan Üniversite Öğrencilerine Tavsiye hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Polat’tan Üniversite Öğrencilerine Tavsiye haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:15
 • Guneş
  06:57
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:47
 • Akşam
  17:04
 • Yatsı
  18:35
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı