KARABÜK HABERLERİ

Rektör Polat, Basın Bayramını Kutladı

IHA
23.07.2015 - 15:57Son Güncelleme :

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. REFİK POLAT BASIN DA SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ 107. YILINI KUTLADI

IHA

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat 24 Temmuz gününün Türk basınında sansürün kaldırılış günü olması dolayısıyla basın camiasının bayramını kutladı
Rektör Prof. Dr. Refik Polat, 1908 yılında Meşrutiyetin ilanıyla, 24 Temmuz günü Türk basınında sansürün kaldırılışının 107. Yıldönümü olduğunu belirterek demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basının, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geldiğini belirtti.
Polat, “Toplumsal değerlere saygılı, kişisel, hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın demokrasilerin en büyük güvencesidir. Günümüzde hızla gelişen ve geniş bir alana ulaşabilen kitle iletişim araçlarıyla beraber etkinliği her geçen gün artan yazılı, görsel ve işitsel basın yaşadığımız dünyadaki ve ülkedeki gelişmeleri, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak toplumu aydınlatmak, eksiklik ve aksaklıkları sorgulamak gibi önemli görev ve sorumlulukları üstlenmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi önemli bir misyonu üstlenen, zor şartlarda büyük bir özveriyle görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan, halkı doğru ve aydınlatıcı bilgilerle aydınlatan, toplumsal duyarlılık ve etik değerlere bağlılıkla görevlerini yerine getiren değerli basın mensuplarının ve basının her kademesinde görev yapan tüm emektarlarının, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Rektör Polat, Basın Bayramını Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Polat, Basın Bayramını Kutladı haberi güncellenecektir.

KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı