ZONGULDAK HABERLERİ

Rektör Özer Üniversitelerarası Kurul Başkanı Oldu

IHA
04.08.2015 - 13:04Son Güncelleme :

REKTÖR MAHMUT ÖZER, ÜAK BAŞKANI OLDU

IHA

Prof. Dr. Özer, akademik bir organ olan ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 11.maddesi uyarınca kurulmuş olan Üniversitelerarası Kurul’un başkanı oldu.
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer; üniversite rektörleri, Genelkurmay Başkanlığının Silahlı Kuvvetlerden dört yıl için seçeceği bir profesör ile her üniversite senatosunun o üniversiteden dört yıl için seçeceği bir profesörden oluşan Üniversitelerarası Kurul (ÜAK)’un başkanı oldu.
Özer’in, başkanlık görevi 1 Ağustos 2015 tarihinden itibaren başladığı belirtildi. Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, görevleri arasında yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etme, uygulamaları değerlendirme, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunma; doktora ile ilgili esasları tespit etme ve yurt dışında yapılan doktoraları, doçentlik ve profesörlük unvanlarını değerlendirme; doçentlik sınavlarını düzenlemek ve ilgili yönetmelik gereğince doçent adaylarının yayın ve araştırmalarının değerlendirilmesi ve doçentlik sınavı ile ilgili esasları tespit etmek ve jürileri seçmek bulunan ÜAK’a bir yıl boyunca başkanlık edecek.
Özer, halen İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkan Vekili ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yönetim Kurul Üyesi görevlerini de yürütüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Rektör Özer Üniversitelerarası Kurul Başkanı Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Özer Üniversitelerarası Kurul Başkanı Oldu haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  10 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:43
  • Guneş
   07:28
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:46
  • Yatsı
   19:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı